Ponio – Slovenská prírodná kozmetika


Slovenská prírodná kozmetika Ponio je ručne vyrábaná a úplne prírodná. Bohatý výber prírodných produktov, kvalitné zložky a ekologické zmýšľanie sú hlavnými kladmi, ktoré Ponio odlišujú od bežnej kozmetiky. Postupne sa firma vypracovala a špecializovala. Dnes je Ponio symbolom slovenskej prírodnej vegánskej kozmetiky.

Tieto produkty nájdete len v Ponio

Stretli ste sa už so šampúchom? Ako už napovedá názov, ide o prípravky určené na starostlivosť o vlasy. Tieto produkty, na rozdiel od bežných šampónov, sú tuhé a na prvý pohľad vyzerajú ako mydlo.

Tuhé šampóny, šampúchy, obsahujú všetky zložky ako iné prírodné šampóny, okrem vody. Vďaka tomu získavajú tuhú konzistenciu. Použitie je jednoduché. Stačí šampúchom potrieť mokré vlasy v sprche a následne rozpeniť prstami. Ďalej pokračujete ako pri umývaní vlasov bežným šampónom.

Výhodou šampúchu je jeho spotreba. 30 g nahradí približne 200 ml tekutého šampónu. Balené sú v papierových krabičkách, takže žiadne plastové fľaše vám neostanú.

Masážne kocky nájdete len v prírodnej kozmetike Ponio. Je to zmes bambuckého a kakaového masla s prírodnými extraktmi. Tento produkt plnohodnotne nahradí telové mlieko. Jeho konzistencia je síce tuhá, ale vďaka obsahu masiel sa pri teplote ľudského tela začne topiť.

Masážne kocky Ponio môžete použiť na suchú pokožku, na masáž alebo po sprche – dokážu plnohodnotne nahradiť telové mlieko. Stačí, ak sa po sprche natriete masážnou kockou, trochu sa opláchnete a utriete.

Čo v Ponio nenájdete?

Slovenská kozmetika Ponio je známa hlavne používaním prírodných ingrediencií vo svojich produktoch. Určite v nich nenájdete umelé farbivá a arómy.

Vyhýbajú sa aj používaniu parabénov, sulfátov, silikónov, konzervačných látok a surovín zo zvierat. Vďaka tomu je ich kozmetika prírodná a vhodná aj pre vegánov.

S ohľadom k životnému prostrediu

Výhodou tuhých kozmetických produktov je fakt, že ich môžete zabaliť do kartónovej krabice. Šampúch, pazúch, masážna kocka a aj ďalšie produkty sú balené v recyklovateľných obaloch – kartónových krabičkách. Nezostane vám po nich žiadny plastový obal, ktorého výroba a aj likvidácia zaťažuje životné prostredie.

Zero Waste - znížiť odpad na minimum. Slovenskú prírodnú kozmetiku Ponio nájdete aj v rôznych bezobalových obchodoch, kde si môžete túto kozmetiku nabrať do vlastnej nádobky (krémy, tekuté výrobky) alebo kúpiť tuhé v papierovom obale. Zoznam predajní nájdete na stránke ponio.sk

Ak si prírodnú kozmetiku Ponio objednáte, môže vás prekvapiť plast, v ktorom je vyplnená škatuľa. Tento plast pochádza od iných firiem alebo v ňom bol zabalený tovar, ktorý si kozmetická spoločnosť objednala. Takéto znovupoužitie plastu je pre prírodu menšou záťažou, ako keby sa pre tento účel mali používať iné materiály.

Vegánska kozmetika Ponio

Vegánstvo je dnes pomerne rozšírené aj v oblasti kozmetických produktov. Prírodná kozmetika Ponio neobsahuje živočíšny tuk, med, mlieko... nenájdete v nej žiadne živočíšne zložky a ani látky, ktoré majú živočíšny pôvod.

Živočíšne tuky a palmový olej, ktoré sa bežne používajú v kozmetike, nahradili kakaovým a bambuckým maslo.

Rastliny z ekologického hospodárstva

Extrakty z rastlín, ktoré sa v produktoch Ponio nachádzajú, pochádzajú z ekologického hospodárstva. Pri pestovaní neboli používané pesticídy, umelé hnojivá a ani žiadne chemické postreky.

Kvalitu a zloženie každého kozmetického produktu si môžete prečítať na obale. Zloženie výrobkov je napísané aj v slovenskom jazyku. Takto presne viete, z akých zložiek je kozmetika vyrobená.

Tuhé prírodné mydlá Ponio

Tuhé mydlá Ponio sú vyrábané za studena, čím si zachovávajú vysoký obsah účinných látok. Obsahujú viac olejov, a preto sú vhodné aj na suchú pokožku.

Každé mydlo má špecifický účinok. Nájdete tu jemné mydlá určené na tvár, olivové mydlo pre citlivú pokožku - 85% mydla tvorí olivový olej a aj osviežujúce mydlá s pomarančom alebo citrónom s prídavkom rakytníka, ktoré pokožku osviežia a príjemne prevoňajú.

Hľadáte prírodný peeling? Mydlo s vanilkou pokožku nie len vyživí, ale aj zbaví odumretých buniek.

Ichtamolové mydlo s rakytníkom je ideálnou voľbou, ak máte problematickú pokožku, psoriázu alebo je pleť náchylná na tvorbu ekzémov. Na pigmentové škvrny je zase vhodné mydlo, ktoré obsahuje aloe kapskú. Táto rastlinka obsahuje viac minerálov a aminokyselín než jej známejšia príbuzná aloe vera.

Masážne kocky ako telové mlieko

Aj keď v názve týchto produktov je slovo kocka, ich tvar je okrúhly. Vďaka vysokému obsahu kakaového a bambuckého maslaaž 10-krát účinnejšie než tekuté telové mlieka, ktoré obsahujú množstvo vody. Masážne kocky pokožku premastia a dodajú jej potrebné živiny.

Nádherné prírodné vône masážnych kociek vás budú sprevádzať ešte dlhú dobu po ich použití. Môžete si vybrať z príjemných kvetinových vôní - levanduľa, pivonka, osviežujúcich - pomaranč a eukalyptus, kakao a mäta alebo siahnuť po kocke s vôňou vanilky a kakaa.

Prírodná masážna kocka z kakaového masla je vhodná na veľmi suchú pokožku a môžu ju použiť aj osoby, ktoré majú alergiu na orechy, pretože neobsahuje bambucké maslo.

Na boľavé, stuhnuté a unavené svaly a podchladenie nájdete medzi produktmi Ponio masážnu kocku s extraktom z klinčeka. Hrejivá masáž prehreje a uvoľní každý sval. Nakoľko sú v tejto kozmetike použité vyššie koncentrácie účinných látok stačí použiť naozaj len trochu prípravku.

Pazúch – prírodný dezodorant

Ponio vyrába prírodné dezodoranty pod názvom pazúch a sú vhodné aj pre vegánov.

Potenie je prirodzený proces, ktorým sa organizmus zbavuje toxických látok. Ak zabránite poteniu, zostávajú škodlivé látky vo vašom organizme. Pazúchy poteniu nezabránia, ale eliminujú následky, ktoré môže pot spôsobiť. Majú antibakteriálne účinky, čím zabraňujú rozkladu potu a následnému šíreniu zápachu. Účinnosť týchto dezodorantov je približne 12 hodín.

V dvoch základných radách pazúchov - so sódou a bez sódy, nájdete kvetinové vône pre dámy, svieže dezodoranty s arómou pomaranča, citrusov, mäty a eukalyptu.

Starostlivosť o vlasy – šampúchy, kondicionéry

Šampóny Ponio majú tuhú konzistenciu a poznáte ich pod názvom šampúchy.

Šampúchy sú všestranným produktom. V prípade potreby ich môžete použiť aj pri sprchovaní namiesto mydla alebo s nimi môžete umyť srsť vášho psa. Šampúchy sú bez pridaných kondicionérov.

Ak hľadáte šampón na problematickú pokožku – ekzém, seborea či dermatitída, vyskúšajte šampúch s ichtamolom. Má antimikrobiálne, antimikotické a antiseptické účinky.

Ponio prírodné kondicionéry sa rovnako, ako zvyšné produkty tejto značky, radia medzi vegánsku kozmetiku. Kondicionér s extraktom byliniek, levandule alebo vôňou orientu uľahčia rozčesávanie vlasov a znížia ich lámavosť.

Prírodná starostlivosť o pleť a pery

Ponio sa sústredí hlavne na výrobu prírodných tuhých mydiel, šampúchov, pazúchov, ale v ponuke nájdete aj prírodný pleťový krém s vanilkou a kokosom. Je určený na každodenné použitie pre citlivú a zmiešanú pleť.

Tyčinky na pery zlepšujú elasticitu pokožky, upokojujú podráždenú a citlivú pleť a zlepšujú jej regeneračné schopnosti. Na perách vytvoria ochranný film, ktorý zabráni ich poškodeniu mrazom alebo UV žiarením. Tyčinku na pery môžete používať aj na suchú pokožku, vyhnite sa len okoliu očí. Vybrať si môžete z rôznych druhov vanilka - kokos, mäta – pomaranč, mango – zázvor alebo melón.

Doba trvanlivosti

Prírodná kozmetika Ponio neobsahuje umelé konzervačné látky, preto je doba trvanlivosti kratšia. Aby bola kozmetika čo najčerstvejšia a vydržala vám čo najdlhšie, vyrába sa podľa potreby v menších dávkach.

Ponuka kozmetických produktov sa môže často meniť. Niektoré produkty sa vyrábajú počas celého roka, niektoré počas sezóny jar/leto alebo jeseň/zima.