Bioré – Japonská kozmetika


Kde si môžete zakúpiť kozmetiku Bioré?

Kozmetika Bioré sa predáva takmer na celom svete, no najväčšie zastúpenie má v Ázií, Strednej Amerike a Európe.

Pred niekoľkými rokmi ste mohli kozmetiku Bioré nájsť v predajniach DM drogérie. Žiaľ, momentálne sa táto kozmetika nepredáva na Slovensku. Najbližšie si ju viete zakúpiť v Rakúsku, Poľsku a Česku.

Kozmetiku Bioré vyrába japonská firma Kao Corporation, ktorá okrem tejto značky vyrába aj:

Tieto kozmetické značky sú dostupné aj na Slovensku.

Kozmetika Bioré

Príbeh kozmetiky Bioré sa začal písať už v roku 1887 v Japonsku. Tomiro Nagase založil kozmetickú spoločnosť s názvom Kao, ktorý sa vyslovuje rovnako ako japonské pomenovanie pre tvár. Tomiro chcel robiť veci inak a vyrobil kvalitné mydlo na tvár, ktoré bolo cenovo dostupné. Kozmetika Bioré sa ako prvá v tom čase zamerala na starostlivosť o problematickú pleť.

Dnes je Bioré značkou starostlivosti o pleť zameranou na čistenie a zjemnenie pórov s poslaním vytvárať kvalitnú a cenovo dostupnú kozmetiku.

Bioré s japonskou filozofiou krásy

Napriek tomu, že sa kozmetika Bioré vyrába v USA, ku všetkým produktom pristupujú s japonskou filozofiou krásy a využívajú japonské technológie, ktoré sú založené na rokoch výskumu a vývoja.

Vďaka technológiám a výskumom dokáže kozmetická spoločnosť Kao vyrábať vysoko účinnú kozmetiku. Pri kozmetike Bioré sa zameriavajú najmä na póry a hĺbkové čistenie pleti.

Čistenie pleti s Bioré

Čistiace prípravky Bioré obsahujú technológiu, ktorá umožňuje selektívne čistenie, čo znamená, že čistiace molekuly sa zameriavajú na nečistoty, nie na prirodzenú vlhkosť pokožky. Ako magnet sa zachytia na nečistotách a olejoch. Po dočistení pleti sú jednotlivé molekuly navzájom priťahované a odvedené preč z pleti. Vďaka tomu je čistenie účinnejšie, pleť nie je poškodená ani podráždená a nedochádza ani k strate vlhkosti.

Čistenie pleti s čistiacimi prúžkami

Parabény nie, ale...

Parabény sú konzervačné látky, ktoré zabraňujú množeniu škodlivých baktérií. Patria medzi najbežnejšie a najbezpečnejšie používané konzervanty na svete a majú dlhú históriu bezpečného používania. Boli intenzívne študované a ich používanie v kozmetike je povolené.

Čistiace masky, toniká ani pílingy neobsahujú parabény. Prúžky na čistenie pórov obsahujú minimálne množstvo metylparabénu, ktoré je potrebné na to, aby fungovalo ako konzervačná látka.

V kozmetike Bioré určite nenájdete PEG deriváty ani minerálne oleje.

Prečo niektoré prípravky obsahujú alkohol?

Alkohol je univerzálna, bežne používaná zložka rozpúšťadiel, ktorá pokožku čistí, tonizuje a dezinfikuje. Pri správnom použití a namiešaní ingrediencií je alkohol bezpečný a mimoriadne efektívny, a preto je napríklad súčasťou v čistiacich toneroch Bioré.

Umelé vône

Vône v kozmetických výrobkoch nezlepšujú ich účinok, ale umocňujú pôžitok z používania. Každá ingrediencia, ktorá je použitá v kozmetike Bioré, vrátane vôní, musí podliehať prísnym štandardom, aby bola zaistená bezpečnosť. Na vytvorení bezpečných a kvalitných vôní spolupracujú s niekoľkými z najlepších parfumových domov na svete.

Vône v kozmetike

Ekologický prístup

Spoločnosť Kao sa zaviazala minimalizovať negatívny vplyv na životné prostredie či už pri výrobe kozmetiky, ale aj pri získavaní surovín. Znížili množstvo odpadu, uhlíkovú stopu, zlepšili systém recyklácie a stále pokračujú v hľadaní nových spôsobov, ako znížiť dopad na životné prostredie.

Bezpečné látky

Vo všetkých výrobkoch spoločnosti Kao používajú len prísady, ktoré sú bezpečné. Ingrediencie aj výsledné produkty prešli dôkladným vedeckým hodnotením, aby sa zaistili najvyššie bezpečnostné štandardy.

Spoločnosť Kao bola kľúčovým tvorcom a prispievateľom pri vytváraní rôznych technológií a protokolov bezpečnosti surovín, bez nutnosti testovať suroviny a výrobky na zvieratách. Snaha o nahradenie testovania na zvieratách začala v spoločnosti Kao predtým, ako boli prijaté nariadenia EU. Tieto technológie sú používané nie len v kozmetike, ale aj v globálnom priemysle spotrebného tovaru.