MusK – Slovenská prírodná kozmetika


Pokiaľ beriete mydlo ako bežnú súčasť hygieny a väčšie účinky od neho neočakávate, mýlite sa. Mydlá značky MusK vás prekvapia nie len svojim vzhľadom, ale aj priaznivým účinkom na pleť a kožu s množstvom účinných látok. 

Čo znamená skratka MusK?

Názov tejto malej kozmetickej firmy je skratka – Mydláreň u slečny Kaplánovej. Lucia Kaplánová vyštudovala chémiu a k výrobe kozmetiky mala blízko. Zamerala sa hlavne na výrobu mydiel a tuhých šampónov z prírodných zložiek.

Prírodné zloženie produktov MusK

Prírodná kozmetika MusK má v ponuke množstvo mydiel vyrobených tradičným spôsobom z prírodných zložiek, rastlinných a esenciálnych olejov, byliniek a bylinných extraktov.

Nenájdete v nich žiadne živočíšne tuky, palmový olej, parabény ani umelé parfumy. Jednotlivé zložky kozmetických produktov sa podrobujú prísnej kontrole, aby bola zaručená ich účinnosť a maximálny možný obsah účinných látok.

MusK kladie dôraz na životné prostredie a ochranu prírody nie len prírodným zložením svojich produktov, ale aj používaním recyklovaného papiera, do ktorého svoje výrobky balí.

Tradičná výroba

Výrobný proces mydla v spoločnosti MusK trvá niekoľko týždňov – ide o tradičný spôsob výroby mydla za studena, vďaka čomu si produkt zachováva všetky vitamíny a aktívne zložky.

Mydlo vzniká procesom, ktorému sa hovorí zmydelňovanie - zmes olejov, kakaového masla, rastlinných extraktov sa zmieša s hydroxidom sodným. Zmydelnenie trvá 24 hodín. Počas tohto procesu vzniká glycerín a mydlo.

Takto pripravené mydlo potrebuje ešte približne 5 týždňov na dozretie a následne je pripravené pre vás.

Prírodné produkty MusK

Dizajnové prírodné mydlá

Mydlá a ďalšie produkty MusK nie sú len prírodné produkty. Pri ich výrobe sa kladie dôraz aj na dizajn. Okrem priaznivých účinkov na pokožku, môže byť mydlo aj dizajnovým kúskom vašej kúpeľne. V ponuke MusK nájdete viac ako 30 rôznych dizajnov mydiel.

Bylinné mydlá – prírodný peeling

Mydlá s obsahom byliniek majú sviežu vôňu - mäta, levanduľa, ruža, jasmín, pomaranč... Tieto mydlá obsahujú aj rôzne sušené bylinky, ktoré okrem toho, že pokožku vyživia, poslúžia aj ako jemný peeling. Na začiatku bude používanie mydla trochu drsnejšie, ale hneď, ako sušené bylinky nasiaknu vodou, peelingový efekt bude príjemný.

Prírodné peelingové mydlo MusK

Prírodné mydlá MusK pre každého

Ak hľadáte mydlo, ktoré neobsahuje syntetické zložky, nájdete ich aj pod značkou MusK. MusK vyrába prírodné mydlá bez farbív a vôní, ale aj bez alergénov.

Nechýbajú ani mydlá pre vegánov, ktoré neobsahujú včelí vosk, ale napríklad škoricu, ktorá prehreje celý organizmus. Mydlá pre pánov s korenisto-mätovou, citrónovo-drevitou, zemitou arómou, ktoré sú vhodné aj na citlivú pánsku pleť.

Čistiace a peelingové mydlá s obsahom kávy, maku alebo morskej soli.

Tuhé šampóny a oleje

V ponuke MusK nájdete aj prírodné tuhé šampóny na jemné alebo mastné vlasy, nechýba ani tuhý šampón, ktorý podporí rast vlasov či šampón proti lupinám.

Základ v kvalitných olejoch a maslách

Ako už bolo spomenuté, v ponuke MusK nájdete prevažne prírodné mydlá. Ich základ tvoria kvalitné a výživné oleje, včelí vosk alebo kakaové maslo.

Olivový olej

Olivový olej sa získava lisovaním za studena, aby sa zachovalo čo najviac účinných látok. Má hydratačné účinky, obsahuje množstvo antioxidantov a vitamín E. Zvyšuje pružnosť pleti a jej obranyschopnosť. Je vhodný pre všetky typy pleti, obzvlášť pre pokožku náchylnú na tvorbu ekzémov a citlivú.

Olivový olej

Kokosový olej

Kokosový olej sa získava z vysušenej kokosovej dužiny a udržiava prírodné mydlá tvrdé. Má antioxidačne a antibakteriálne účinky, zmierňuje tvorbu akné, podporuje regeneráciu kožných buniek a zvyšuje elasticitu pokožky.

Ricínový olej

Ricínový olej je dôležitou zložkou prírodnej kozmetiky, pretože pomáha ďalším olejom preniknúť do hlbších vrstiev pokožky. Má antibakteriálne, antivírusové a regeneračné účinky. Je vhodný na suchú, podráždenú a citlivú pokožku. Zmierňuje tvorbu vrások, zlepšuje hojenie jaziev a odstraňuje pigmentové škvrny.

Slnečnicový olej

Slnečnicový olej zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke, čím sa zlepší jej vyživovanie. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, antioxidanty a vitamín E. Zrýchli hojenie rán, akné a podporuje regeneráciu pokožky. Chráni pokožku pred oxidačným a enviromentálnym stresom, zvyšuje produkciu elastínu a kolagénu.

Kakaové maslo

Lisovaním kakaových semien sa získava kakaové maslo. Obsahuje množstvo aktívnych látok, ktoré odďaľujú starnutie pokožky, pleť hydratuje, podporuje tvorbu kolagénových vlákien (čím zvyšuje jej pružnosť), prispieva k rýchlejšiemu a lepšiemu hojeniu rán (popáleniny, odreniny, kožné infekcie...), zabraňuje vzniku strií. Je vhodné na citlivú a suchú pokožku.

Kakaové maslo

Včelí vosk

Jediný živočíšny produkt, ktorý môžete nájsť vo vybranných produktoch prírodnej kozmetiky MusK. Používajú ho najmä pre jeho protizápalový účinok a na podporu regenerácie pleti. Obsahuje vitamín A a mnoho ďalších živín, ktoré pleť omladia, vyživia a zaistia jej optimálnu hydratáciu. Včelí vosk zmierňuje pocit svrbenia, má upokojujúce účinky a na pokožke vytvára ochrannú bariéru, ktorá bráni vysušovaniu pleti.

MusK mydlá pre každý typ pokožky

V každom mydle sa nachádza niektorá z týchto surovín. V kombinácii s bylinkami, bylinnými extraktmi, vitamínmi, kozmetickými ílmi a esenciálnymi olejmi vznikla bohatá a pestrá škála prírodných mydiel, z ktorých si môžete vybrať produkt presne pre konkrétny typ pokožky alebo špeciálne na problémy, ktoré s pleťou máte. Či už hľadáte mydlo na suchú, aknóznu, citlivú alebo mastnú pokožku, nájdete ho aj v produktoch MusK.