Marina Miracle – Prírodná kozmetika z Nórska


Marina Miracle je prírodná kozmetika z Nórska, v ktorej nájdete škandinávske aj exotické suroviny, z ktorých väčšina dosahuje bio kvalitu.

Kvalitné, luxusné a účinné - takto by sa dala jednoducho charakterizovať prírodná kozmetika Marina Miracle.

Dôraz na kvalitné suroviny, vysoká účinnosť produktov a starostlivosť o životné prostredie dostali túto malú rodinnú kozmetickú firmu na výslnie. Dnes sa prírodná kozmetika Marina Miracle predáva aj za hranicami Nórska, dostáva rôzne ocenenia, vyhráva svetové súťaže a čo je najpodstatnejšie, získava si čoraz viac spokojných zákazníkov.

Celkovo sa prírodná kozmetika Marina Miracle skladá z necelých 40 produktov. Nájdete medzi nimi ale všetko, čo potrebujete na starostlivosť o pleť. V súčasnosti sa Marina Miracle radí medzi prírodnú, organickú a vegánsku kozmetiku.

Tieto nórske kozmetické produkty vynikajú nie len obsahom extraktov zo škandinávskych rastlín a byliniek, ale aj trochu zložitejším zložením. Pri vývoji kozmetiky sa zameriavajú hlavne na problém pokožky a stav pleti a následne tomu prispôsobia zloženie kozmetiky tak, aby bol jej účinok čo najkomplexnejší a najintenzívnejší.

Ocenenia

O účinkoch kozmetiky Marina Miracle svedčí aj mnoho ocenení, ktoré získali v domácich, ale aj svetových súťažiach.

  • Beauty Shortlist Awards – 2018, 2019, 2020 – z tejto celosvetovej súťaže si prírodná kozmetika Marina Miracle odniesla množstvo ocenení – séra na pleť pre pánov, peelingy, denné a nočné krémy...
  • Beauty Global Awards 2019 – do finále sa dostala anti-aging kozmetika.
  • Green Parent Natural Beauty Awards – tretie miesto si odniesol produkt Amaranth Oil na pleť.
  • Beauty Oscar 2019 - najlepšia organická čistiaca pleťová voda.
  • Swedish Health Awards 2017 – víťazstvo si odniesol produkt Herbal Face Oil. O rok neskôr, táto kozmetika získala nomináciu na Najlepší produkt Roka v súťaži Organic Beauty Awards

Certifikáty prírodnej kozmetiky

Samotná značka nemá žiadne certifikáty. Prírodná kozmetika Marina Miracle ale používa prírodné zložky, ktoré majú certifikát EcoCert, COSMOS, Debio...

Prírodná a vegánska kozmetika

Niektoré prírodné produkty Marina Miracle obsahujú aktívne a živé probiotiká či kyselinu hyalurónovú. Pri výrobe kozmetiky používajú dva druhy kyseliny hyalurónovej:

  • kyselina hyalurónová s veľmi nízkou molekulovou hmotnosťou (8 – 15 kDa),
  • vysokomolekulová kyselina hyalurónová (800 – 1200 kDa).

Oba tieto druhy kyseliny hyalurónovej sú vysoko účinné, vegánske a majú organické certifikáty EcoCert a COSMOS. V Marina Miracle si sami vyrábajú zmes, ktorú používajú vo svojich prípravkoch tak, aby dosiahli čo najlepší účinok a hydratáciu vo všetkých vrstvách pleti.

prírodnej hydratačnej kozmetike tak nájdete vysoko aj nízko-molekulárnu kyselinu hyalurónovú.

V minulosti niektoré produkty Marina Miracle obsahovali perlový prášok. Keďže spoločnosť sa chcela zamerať na výrobu vegánskej kozmetiky, túto zložku nahradili kyselinou hyalurónovou, spirulinou a probiotickým fermentovaným ovsom. Vynovený produkt Shea Hydration Mask vyhral v roku 2020 v súťaži Platinum Awards.

Zloženie prírodnej kozmetiky Marina Miracle

Všetky produkty spoločnosti Marina Miracle obsahujú 100% prírodných zložiek, z ktorých 70 až 95% je organických, čo potvrdzujú certifikáty jednotlivých organických zložiek - EcoCert a Debio. Zvyšné suroviny získavajú z domácich zdrojov.

V produktoch nájdete extrakty a výťažkyaloe vera, avokáda, citrónu, čajovníka, červených malín, brusníc, jojoby, kanangy, konope, levandule, marhúľ, mandlí, púpalky ... a mnoho ďalšieho.

Kozmetika Marina Miracle neobsahuje žiadne syntetické látky ako napríklad konzervanty, parfumy a farbivá, nenájdete v nej ani minerálne oleje, parabény či iné ropné deriváty.

aloe vera

Probiotiká v prírodnej kozmetike na pleť

Marina Miracle vyvinula vlastnú a jedinečnú probiotickú kultúru, ktorú používajú vo svojich prírodných produktoch. Dobré baktérie, ktoré sa nachádzajú na aj vo vnútri pokožky, produkujú rôzne peptidy, aminokyseliny a živiny.

Probiotika v prírodnej kozmetike sa používajú na udržanie rovnovážneho pH v pokožke a stav mikróbov, ktoré dokážu ovplyvniť vzhľad pokožky. Zničenie dobrých baktérií môže spôsobiť kožné problémy, ako je akné, ekzém a zvýšená citlivosť.

Jednoducho povedané, probiotika udržiavajú pokožku zdravú a v rovnováhe.

probiotika

Užší sortiment, vysoká kvalita

Marina Miracle vás neočarí obrovským množstvom kozmetiky, nájdete tu necelých 40 produktov. Pri výrobe produktov si dávajú záležať na vysokej kvalite.

V ponuke nájdete prípravky na čistenie pletiSweet & Creamy Oil Cleanser odstráni make-up, vyčistí pleť do hĺbky, hydratuje a vyživuje ju. Tento produkt získal už niekoľko ocenení.

Ak máte citlivú pleť náchylnú na podráždenie, určite vás zaujme Marina Miracle enzymatický peeling. V podstate ide o pleťovú masku, ktorá obsahuje enzýmy uvoľňujúce odumreté bunky na pokožke. Enzymatický peeling je pre pokožku šetrnejší.

Najlepšie anti – aging účinky má Amaranth Face Oil, ktorý obsahuje výťažky zo škandinávskych byliniek, grepu, arktických brusníc a amarant. Prírodný pleťový olej pokožku hĺbkovo hydratuje, redukuje vrásky a podporuje regeneráciu buniek. Amarant nájdete aj v nočnom sére a denom kréme.

100% prírodné zloženie má aj sérum na riasy a obočie Eyelash & Brow. Sérum podporuje rast, zvyšuje hustotu a silu rias aj obočia.

Cenovo výhodnejšie baličky a menšie balenia

Prírodná kozmetika Marina Miracle nie je vôbec lacná. 28 ml séra vás môže stáť aj viac ako 50€. V ponuke ale nájdete aj menšie balenia sér a olejov, s objemom 5 ml, ktoré stoja okolo 10€. Tento objem je ideálny na vyskúšanie.

Ak ste s prírodnými produktmi Marina Miracle spokojní, určite stoji za zváženie kúpa balíčkov, v ktorých nájdete viac kusov kozmetiky. Balíčky sú rozdelené do rôznych kategórií podľa typu pleti - suchá/zrelá pleť, mastná/aknózna, normálna/zmiešaná.