Kvitok – Slovenská prírodná kozmetika


Kvitok je slovenská kozmetická spoločnosť, ktorá sa zameriava na výrobu prírodnej kozmetiky. Spojenie ľudového liečiteľstva, poznania sily prírodných byliniek, najnovších poznatkov a modernej technológie – presne to nájdete v prírodnej kozmetike z východu Slovenska, Kvitok.

Navia alebo Kvitok?

So slovenskou prírodnou kozmetikou Kvitok sa môžete stretnúť od roku 2014. Spoločnosť mala zo začiatku názov Navia. Na názov Kvitok prešli v roku 2019, po piatich rokoch úspešného podnikania. Dôvodom bola ochranná známka spoločnosti. Viac o tejto zmene sa dozviete vo videu.

Ocenenia a certifikáty

Kvitok, alebo Navia, je tá istá kozmetická spoločnosť, ktorá sa zameriava na ručnú výrobu prírodnej kozmetiky. Značka získala oprávnenie používať logo spoločnosti Cruelty Free International Leaping Bunny. Ide o celosvetovo platný certifikát, ktorý potvrdzuje, že kozmetické produkty a ani ich jednotlivé zložky nie sú testované na zvieratách.

O úspechu spoločnosti svedčí aj fakt, že sa majiteľka firmy Kvitok, Martina Dudová, v súťaži Podnikateľka Slovenska 2017 stala víťazkou kategórie Úspešná živnostníčka 2017.

Zloženie prírodných produktov Kvitok

Kozmetické produkty so značkou Kvitok obsahujú, okrem kozieho mliekavčelieho vosku, len suroviny, ktoré majú rastlinný pôvod. V spolupráci s dermatológmi z kliniky Envy vyrábajú aj prírodnú kozmetiku na konkrétne problémy s pleťou.

V Kvitok ponuke nájdete produkty určené na:

Okrem produktov určených na špecifické problémy s pokožkou, v ponuke nájdete aj vegánsku kozmetiku.

prírodná kozmetika

Slovenská prírodná kozmetika Kvitok

Prírodná kozmetika Kvitok s vysokým obsahom účinných látok prirodzene podporuje funkcie pokožky, zlepšujú jej obranyschopnosť a jej textúru. Môžete si vybrať z množstva produktov ten, ktorý bude najlepšie vyhovovať typu vašej pleti.

Kvitok Solution – prírodná kozmetika na tvár

Kvitok Solution je rad kozmetických produktov rozdelený do troch kolekcií. Všetky produkty sú čisto prírodné, takže v nich nenájdete žiadne syntetické zložky.

  • Kvitok Anti-age

Krémy, séra, masky, prípravky na odličovanie a čistenie pleti, ktoré pleť rozžiaria, hydratujú, zredukujú vrásky a zmiernia tvorbu nových, zmenšia póry a prinavrátia pokožke elasticitu a pevnosť.

Aktívne látky, hlavne citrolumin, zjednotí tón pleti a zredukuje starecké a pigmentové škvrny. Kvitok Anti-age obsahuje aj esenciálne oleje, vitamíny, extrakty z rastlín a rastlinné oleje. Kolekcia je prehľadne rozdelená do vekových kategórií 30+, 40+ a 50+.

Čistiaci a odličovací olej – ANTI AGE - Solution by Kvitok - 100 ml

  • Kvitok Balance

Tieto prírodné produkty sú vhodné pre mladšiu a problematickú pleť, od 25 – 30 rokov. Nájdete tu produkty pre mastnýzmiešaný typ pleti, pleť náchylnú na tvorbu zápalov, vyrážok či s nadmernou tvorbou mazu.

Rastlinné oleje, extrakty z rastlín a byliniek, esenciálne oleje... zvýšia obranyschopnosť pleti, hydratujú ju a regulujú tvorbu mazu.

  • Kvitok Sensitive

Kvitok Sensitive je kozmetika vhodná na každodenné použitie pre mladú pleť, 25-30 rokov, ktorá je citlivá, podráždená, začervenaná a potrebuje viac hydratácie.

Kyselina hyalurónová, aloe vera, rastlinné oleje a extrakty zlepšia obranyschopnosť pleti pred vonkajšími vplyvmi a zlepšia jej celkový stav.

Kvitok Senses – prírodná kozmetika na telo

Rad kozmetických produktov nie len pre telo, ale aj zmysly. Kvitok Senses obsahuje voňavé krémy, deodoranty a parfumy.

  • Kvitok Glamorous - kvetinová vôňa s nádychom citrusov a vanilky.
  • Kvitok Fruity – vôňa s nádychom ovocia a kvetín, ktorej základ tvorí vanilková aróma.

Starostlivosť o pleť s prírodnou kozmetikou Kvitok

Nájdete tu všetko, čo je potrebné na dôkladnú starostlivosť o pleť na prírodnej báze - odličovanie a čistenie pleti, pleťové peelingy, séra, masky a oleje, denné aj nočné krémy.

Prírodná starostlivosť o telo

Kvitok sa stará aj o telo. V ponuke nájdete prírodné sprchové krémy - tekuté aj tuhe, umývacie oleje, prírodné dezodoranty, telové krémy, masážne oleje a aj balzamy na pery. Nechýbajú ani hydratačné krémy na ruky a regeneračné prípravky na ruky aj nohy.

Prírodná ochrana pred slnkom

Počuli ste už o prírodnej kozmetike na opaľovanie? Nájdete ju aj medzi produktmi spoločnosti Kvitok. Opaľovacie mlieka a hydratačné séra s ochranným faktorom 50, aj oleje po opaľovaní, ktoré zmiernia podráždenie pokožky, svrbenie a zlepšia jej hydratáciu.

Prírodná kozmetika na vlasy

Medzi najobľúbenejšie prírodné produkty na vlasy patria jednoznačne tuhé šampóny s kondicionérmi vyrábané z rastlinných extraktov, séra a oleje na podporu rastu a proti vypadávaniu vlasov.

Recyklačný program

Spoločnosť Kvitok nie je len výrobcom prírodnej kozmetiky, ale je aj ohľaduplná k životnému prostrediu, čomu prispôsobili aj balenie výrobkov. Produkty sú balené v recyklovaných alebo recyklovateľných obaloch – sklo, papier a drevitá vlna.

Pri niektorých produktoch, kde sa kladie dôraz na hygienickú aplikáciu a je potrebné zabrániť prieniku vzduchu či vody, na balenie používajú airless dávkovače. Tieto produkty sú balené v plastovom obale, ktorý je vyrobený z recyklovaného plastu.

Aby sa tvorba odpadu čo najviac znížila, môžete prázdne obaly z kozmetiky vrátiť firme Kvitok. Za každý obal dostanete zľavu 0,20€, ktorú si môžete uplatniť pri ďalšom nákupe.

Doba spotreby prírodnej kozmetiky

Slovenská prírodná kozmetika Kvitok spadá do kategórie Pure Nature – produkty sú tvorené len z prírodných zložiek bez použitia syntetických látok. Nie vždy je možné vyrobiť 100% prírodný produkt. Ak kozmetika obsahuje vodu, je potrebné zabrániť pôsobeniu mikroorganizmov. Preto niektoré výrobky obsahujú minimum konzervačných látok, farbív alebo syntetických parfumov.

Trvanlivosť prírodnej kozmetiky Kvitok sa pohybuje od 6 do 12 mesiacov, pričom je dôležité ju správne skladovať.