Zahir Cosmetics – Česká prírodná kozmetika


Pod názvom Zahir Cosmetics sa ukrýva malá rodinná spoločnosť, ktorá našla inšpiráciu na výrobu prírodnej kozmetiky v Maroku. Spoločnosť vznikla v roku 2014 a spája tradičnú východnú medicínu s potrebami modernej ženy. Za vysoko účinnými a jemnými produktmi stoja kvalitné suroviny a moderná technológia.

Zahir Cosmetics - česká prírodná kozmetika

Zahir – opojenie mysle, ktoré vás začne ovládať

Zahir popisuje stav mysle, keď na niekoho alebo niečo nedokážete prestať myslieť. Je to opojenie mysle, ktoré vás úplne ovládne a vy nedokážete myslieť na nič iné. A presne tento pocit by ste mali zažiť s prírodnou kozmetikou Zahir Cosmetics. Ak ju vyskúšate, na inú už nebudete myslieť.

Pre každého z nás je zahir niekto alebo niečo iné. V čom je česká prírodná kozmetika Zahir iná? Prečo je pleť žien z Orientu jemná, svieža a žiarivá bez ohľadu na vek?

Tajomstvo skryté v jednoduchosti

Prírodná kozmetika Zahir vyniká svojou jednoduchosťou. Už od svojho vzniku sa spoločnosť zameriava na jednoduché a minimalistické zloženia svojich produktov. Aby mohla pleť správne fungovať, potrebuje vyčistiť a ošetriť. Ak používate prípravky s veľkým množstvom látok, môžete tým pokožku zbytočne zaťažiť.

Vďaka jednoduchému zloženiu ľahko nájdete produkt vhodný pre váš typ pleti. Ak máte problém s mastnou alebo naopak suchou pokožkou, potrebujete ju dostať do rovnováhy. A práve tak sa snaží prírodná kozmetika Zahir na pleť pôsobiť. Dostať pokožku do rovnováhy bez toho, aby ju príliš zaťažila.

Zloženie prírodnej kozmetiky Zahir

Už od začiatku sa spoločnosť Zahir Cosmetics venuje výrobe prírodnej a bio kozmetiky. Všetky účinné zložky, ktoré sa v ich produktoch nachádzajú, majú certifikát ECOCERT.

Zloženie produktov je krátke. Obsahujú len prírodné zložky najvyššej kvality. Vďaka tomu je táto kozmetika vhodná aj pre tú najnáročnejšiu pokožku a pomôže s množstvom kožných problémov.

V produktoch nenájdete chemické zložky, ktoré môžu vyvolať alergické reakcie ani látky, ktoré by zväčšovali ich objem. Kozmetika je bez silikónov a parabénov. Nájdete v nej len to, čo pokožka skutočne potrebuje.

Základ tvoria oleje lisované za studena

Základnou zložkou prírodných produktov Zahir sú jednozložkové oleje lisované za studena. Oleje prechádzajú niekoľkonásobnou filtráciou, pri ktorej sa zbavujú hrubších nečistôt a až potom sú pripravené na ďalšie použitie alebo balenie.

Argánový olej

Základ takmer všetkých produktov tvorí argánový olej. V Zahir Cosmetics mu hovoria aj marocké zlato, pretože obsahuje:

    • nenasýtené mastné kyseliny – prevažne omega 6 a omega 9,
    • vysoké množstvo vitamínu E,
    • skvalén,
    • polyfenoly.

Argánový olej zlepšuje obranyschopnosť pokožky pred vonkajšími vplyvmi, spomaľuje starnutie a zvyšuje regeneráciu. Má antibakteriálne účinky a zmierňuje podráždenie pleti. Je vhodný aj pre citlivú pleť, ktorá je náchylná na alergické prejavy. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty.

Prírodná kozmetika, mydlá a oleje

Opunciový olej

Opunciovému oleju sa hovorí aj marocký prírodná botox, pretože bráni vzniku vrások a vyhladzuje už existujúce. Získava sa lisovaním kaktusových semienok.

Avokádový olej

Avokádový olej obsahuje vysoké množstvo vitamínu E a draslíka. Má nízky UV faktor, takže dokáže ochrániť pokožku pred slniečkom. Je vhodný hlavne na suchú a citlivú pleť.

Horčičný olej

Tento olej má silné hojace účinky. Vhodný je na suchú problematickú, ale aj mastnú pleť. Pokožku prekrví a prehreje. Horčičný olej môžete použiť aj na pokožku vlasov. Zvýšite tým prekrvenie a zaistíte prechod výživných látok ku vlasovým korienkom.

Černuchový olej

Černuchový olej je vhodný na problematickú pokožku, urýchľuje hojenie drobných rán a zmierňuje viditeľnosť malých jaziev. Do pokožky sa rýchlo vstrebe a nezanecháva pocit mastnoty.

Esenciálne oleje

Esenciálny olej nie len ako vonná zložka

Cédrový olej má jemnú drevitú vôňu. Obsahuje vysoké množstvo vitamínu C a A a má antibakteriálne účinky. Zvyšuje obranyschopnosť pokožky, znižuje tvorbu vrások a zmierňuje zápalové procesy v pokožke.

Antibakteriálne a antioxidačné účinky má olej z verbeny. Zmierňuje zápaly v pokožke a má upokojujúce účinky. Rastlina verbena má silnú citrusovú vôňu.

Z kvetov pomarančovníka sa získava neroli olej, ktorý spomaľuje starnutie pokožky. Suchej a citlivej pleti vráti sviežosť, energiu a vitalitu. Má jemnú kvetinovú vôňu a upokojujúce účinky.

Vôňa ambra sa tvorí vo vnútornostiach vorvaňa, preto v kozmetike Zahir nájdete jej náhradu. Keďže ide o typickú vôňu Orientu, bez nej by táto kozmetika nemala tú správnu arómu.

Kombináciou rastlinných a esenciálnych olejov vznikajú účinné a výživné prírodné produkty s typickou vôňou Orientu.

Kvetová voda – hydrolát

Medzi prírodnými produktmi Zahir nájdete kvetové vody, ktorým sa hovorí hydroláty. Vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe esenciálnych olejov. Obsahujú zvyšky esenciálnych olejov a zložky, ktoré sú rozpustné vo vode.

V porovnaní s čistými esenciálnymi olejmi majú hydroláty podobný, ale slabší účinok. Nachádzajú sa v nich účinné látky, ktoré priaznivo vplývajú na pokožku a navyše nádherne voňajú. Pridávajú sa do mydiel, krémov a kozmetiky, ktorej základ tvorí voda.

Bežne sa používajú aj ako tonikum na pokožku. Ako podklad pod olej zlepšia jeho roztieranie a účinné látky sa dostanú hlbšie do pokožky.

V ponuke Zahir nájdete kvetové vody, ktoré môžete použiť na dočistenie pleti, tonizáciu, upokojenie po opaľovaní či holení a pod.

Ílová pleťová maska

Univerzálny produkt: Marocký íl

Najlepší produkt je ten, ktorý má množstvo priaznivých účinkov na pokožku a môžete ho použiť na pleť, telo aj vlasy. Marocký íl Rhassoul má všestranné využitie. Používali ho už ženy v starom Egypte a do dnešného dňa naň ženy v Maroku nedajú dopustiť.

Marocký íl sa získava z pohoria Atlas, kde sa v dávnej minulosti usádzal íl z morí. Obsahuje množstvo prírodných minerálov, ktoré pokožka potrebuje, ale v bežnej kozmetike sa nachádzajú málokedy. Väčšina kozmetických produktov sa zameriava na vitamíny a obsahuje minimum minerálnych zložiek.

Výnimočnosť marockého ílu Rhassoul spočíva v schopnosti viazať na seba nečistoty, maz a toxické látky bez toho, aby narušil ochranný film pokožky. Sťahuje rozšírené póry, zlepšuje prekvenie pokožky a podporuje jej obranyschopnosť. Pokožku rozjasni, osvieži a zjemní. Vlasom dodá objem a zdravie. Môžete použiť ako pleťovú masku, telový alebo pleťový peeling. Stačí ho zriediť s vodou.

Prírodné produkty českej spoločnosti Zahir Cosmetics obsahujú tie najkvalitnejšie prírodné suroviny z Maroka. Či už hľadáte prírodnú kozmetiku alebo produkty v BIO kvalite, tu ich nájdete.

Nevšedné a stáročiami overené produkty v kombinácii s modernými technológiami sú zárukou kvality a účinku každého jedného kozmetického produktu značky Zahir Cosmetics.