Nobilis Tilia - Česká prírodná kozmetika


Nobilis Tilia je česká kozmetická spoločnosť, ktorej sídlo je v súčasnosti na hraniciach Národného parku České Švajčiarsko, v dedinke Vlčí Hora. V roku 1994 začali vyrábať prírodnú aromaterapeutickú kozmetiku, ktorá sa doteraz teší veľkej obľube medzi zákazníkmi.

Najskôr Nobela, potom Nobilis Tilia

V roku 1994 vznikla v meste Krásná Lípa spoločnosť Nobela, ktorá sa zameriavala na liečivé účinky rastlín. V spolupráci s dermatológmi a odborníkmi na výrobu kozmetiky vznikala špeciálna kozmetika s maximálnou účinnosťou.

V roku 2003 pribudli do spoločnosti ďalší spolumajitelia. Spoločnosť sa rozrástla, presťahovala a premenovala sa na Nobilis Tilia. Zároveň sa rozrástla aj škála kozmetických produktov.

Názov Nobilis Tilia v latinskom jazyku znamená Krásná Lípa. Názov je poďakovanie mestu, v ktorom spoločnosť vznikla.

Aromaterapia v kozmetike

Nobilis Tilia spojila liečebné účinky éterických olejov s rastlinnými olejmi, ktoré sa starajú o udržanie zdravej pokožky. Táto prírodná kozmetika pôsobí nie len na fyzické zdravie, ale aj psychické. Okrem problémov s pokožkou vás môže zbaviť stresu, únavy, zlepšiť náladu alebo pozornosť.

Sila prírody v produktoch Nobilis Tilia

Všetky kozmetické produkty značky Nobilis Tilia obsahujú prírodné zložky, hlavne éterické a prírodné oleje.

Éterické oleje používané v aromaterapii sa získavajú výhradne z prírodných surovín. Rastliny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva alebo rastú vo voľnej prírode. Éterické oleje môžete inhalovať a v kombinácii s prírodnými olejmi nanášať priamo na pokožku.

Prírodné oleje taktiež pochádzajú z ekologických poľnohospodárstiev. Preto v kozmetike Nobilis Tilia nenájdete ani minimálne stopy umelých a syntetických zložiek. Prírodné oleje, okrem priaznivých účinkov na pokožku, zaisťujú aj prienik éterických olejov hlbšie do pokožky.

Nobilis Tilia

Dôraz na kvalitné a prvotriedne zložky kladie spoločnosť už od svojho začiatku a zo svojich nárokov na kvalitu nepoľavila ani dnes.

Prečo môže byť rovnaký produkt mierne odlišný?

Kúpili ste si s odstupom času ten istý produkt, ale zdá sa vám iný? Jednotlivé produkty sa môžu od seba jemne líšiť vo farbe a vôni. V prírode nikdy nenájdete dve rovnaké rastliny, dva rovnaké listy či dva rovnaké kvety.

V závislosti od miesta a času zberu rastlín na výrobu olejov sa môže jemne líšiť ich farba a aj vôňa, čo zanechá stopy aj vo výslednom produkte. Zníženého alebo odlišného účinku sa nemusíte obávať. Kozmetika Nobilis Tilia obsahuje maximálne množstvo účinných látok.

Čo Nobilis Tilia neobsahuje?

V produktoch určite nenájdete:

 • syntetické ingrediencie,
 • minerálne oleje,
 • umelé parfumy,
 • konzervanty,
 • parabény...

bio

Certifikáty Nobilis Tilia

Samotná spoločnosť v roku 2007 pomáhala pri tvorbe štandardov certifikácie CPK a CPK BIO. Sú držiteľmi oboch certifikátov, a tak medzi ich produktmi nájdete oba druhy kozmetiky – prírodnú aj bio kozmetiku.

Prírodná, bio a vegánska kozmetika

Medzi prírodnou kozmetikou Nobilis Tilia nájdete aj produkty, ktoré spĺňajú kritériá bio kozmetiky. Označené sú logom CPK BIO. Prírodná kozmetika má certifikát CPK.

Niektoré produkty sú vegánske, v iných môžete nájsť včelí vosk, med alebo propolis. Nič iné, čo by malo pôvod v živočíšnych produktoch v tejto kozmetike nenájdete.

S ohľadom na životné prostredie

Nobilis Tilia sa snaží vyrábať produkty tak, aby prírodu zaťažovali čo najmenej.

 • Účinné látky pochádzajú z rastlín z ekologického poľnohospodárstva.
 • Časť energie na prevádzku výroby získavajú z obnoviteľných zdrojov.
 • Využívajú koreňovú čističku vôd a zachytávajú dažďovú vodu pre potreby záhrady.
 • Kozmetika je balená v recyklovateľných obaloch.
 • Kozmetika je ekologicky odbúrateľná. Všetky zložky sa v prírode rozložia bez toho, aby ju znečistili či kontaminovali.
 • Katalógy a letáky tlačia na papier s ekologickým certifikátom.

recyklovanie

Kurzy o aromaterapii

Zaujímavosťou tejto spoločnosti sú kurzy, ktoré pravidelne usporadúva. Kurzy sú zamerané na rôzne oblasti a zdravie, napríklad:

 • aromaterapia pre zdravie ženy – ako vybrať éterický olej pri bolestiach hlavy, strese, bolestivej menštruácií, zápale močového mechúra...
 • produktový kurz, kde sa dozviete tipy a rady ako používať prírodnú kozmetiku.
 • komplexná staroslivosť o maminku a dieťa – ako vám môže Nobilis Tilia pomôcť v období tehotenstva, pri a po pôrode a pri starostlivosti o bábätko.
 • praktická aromaterapia pre každého – naučíte sa základy aromaterapie a ako ju používať.
 • aromaterapia a stres – ako využívať aromaterapiu proti stresu, úzkosti a panike.

Všetky kurzy nájdete na českej verzii stránky Nobilis Tilia. Momentálne sú dostupné len pre Českú republiku.

Kurzy sú určené pre každého, koho zaujíma aromaterapia a prírodné produkty Nobilis Tilia.

Kozmetické produkty Nobilis Tilia

V sortimente aromaterapeutickej prírodnej kozmetiky nájdete všetko, čo potrebujete pre starostlivosť o pleťtelo. Prírodná, bio a aj vegánska kozmetika neobsahuje nič, čo by vašu pokožku mohlo zaťažiť.

Biofáza - starostlivosť o pleť

Nobilis Tilia ponúka intenzívnu kúru na ošetrenia pleti - Biofázu, ktorá ovplyvňuje aktivitu enzýmov v pleti. Jedna kúra obsahuje tri séra, ktoré sa o pleť dokonale postarajú. Vybrať si môžete kúru na citlivú, dehydratovanú alebo ochabnutú pleť.

Ak vás trápi akné alebo máte problémy s pigmentovými škvrnami nájdete tu kúru aj na tieto problémy. Pri aplikovaní sér je potrebné dodržať postupnosť a čas medzi ich postupným nanášaním.

Bylinné extrakty, séra a vitamíny na pleť

Biofáza ale nie je jediným produktom na pleť. Bylinné extrakty, vitamíny a séra dodajú pleti sviežosť, jemnosť, zvýšia jej obranyschopnosť a hydratujú ju.

V ponuke nájdete aj vysoko účinné, prírodné, hyalurónové sérum. Vašu pleť hydratuje, zbaví vrások a zvýši jej elasticitu.

hyaluronove serum

Prírodné čistenie pleti

K starostlivosti o pleť patrí aj jej šetrné čistenie vhodné na suchú aj mastnú pokožku. Pleť čistia, regenerujú a prirodzene regulujú tvorbu kožného mazu.

Hydratačné krémy a masky

Krémy s účinnými látkami, ktoré sa do pokožky rýchlo vsiaknu. Krémy obsahujú prírodnú mikroemulziu, ktorá zlepšuje vstrebávanie účinných zložiek aj do hlbších vrstiev pokožky.

Medzi produktami nájdete aj pleťové krémy, prípravky určené na starostlivosť o očné okolie, pleťové vody, balzamy na perypeeling na pleť.

Nobilis Tilia masky na pleť obsahujú éterické oleje, rastlinné oleje, bylinné extrakty, vitamíny a ďalšie zložky, ktoré sa postarajú o hĺbkovú hydratáciu a vyživenie pleti. Starostlivo vybrané kombinácie aktívnych látok dodajú každej pleti svieži, hodvábny a mladistvý vzhľad.

Starostlivosť o telo

Sprchové gélydezodorant, mydlá, peelingy či masážne oleje s prírodnými zložkami dodajú celej pokožke všetko čo potrebuje. Ak vás trápi celulitída alebo ekzémy, stačí si len vybrať správnu kozmetiku. Telové krémy s obsahom škorice vás prehrejú a zároveň vyhladia pokožku, spevňujúce telové mlieka zvýšia elasticitu kože a samoopaľovacie mlieko vám zaistí opálenú pokožku na 7 až 10 dní.

Prírodná kozmetika pre mamičky a detičky

Ak hľadáte prírodné prípravky proti striám, masážne oleje na namáhanú pokožku prsníkov pri kojení alebo proti kŕčovým žilám Nobilis Tilia je správna voľba. Zároveň s týmto radom kozmetiky vznikol aj rad kozmetických produktov určených na starostlivosť o jemnú detskú pokožku.

Starostlivosť o vlasy

Či už máte suché, mastné alebo poškodené vlasy, v ponuke Nobilis Tilia nájdete prírodnú kozmetiku na každý problém. Nechýbajú ani balzamy na vlasy či prírodný sprej, ktorý nahradí lak na vlasy.

Sila prírody je nevyčerpateľná a použiť ju len v kozmetike pre zdravie nestačí. V ponuke tejto spoločnosti nájdete aj bylinné čaje, potravinové rastlinné oleje, tinktúry a prípravky, ktorými vylepšíte domácu lekárničku – antimikrobiálny gél, eukalyptový balzam či sada éterických olejov na prvú pomoc aj s návodom.

Aromaterapeutické prípravky

Okrem prírodných éterických olejov v sortimente spoločnosti nájdete aj bio éterické oleje, vzácne éterické oleje v jojobe, zmes éterických olejov, vonné tyčinky a osviežovače vzduchu.

Prírodné produkty Nobilis Tilia osviežia vašu pokožku a aj vašu myseľ.