Soaphoria – Slovenská prírodná a organická kozmetika


Prírodná kozmetika vyrobená na Slovensku z kvalitných surovín a dostupná pre každého.

Slovenská firma Soaphoria sa zaoberá výrobou prírodnej a organickej kozmetiky s cieľom priniesť na trh cenovo dostupnú a kvalitnú prírodnú kozmetiku. V ponuke nájdete prírodné peelingy, telové maslá, oleje, prírodné séra, ale aj produkty na čistenie pleti či opaľovanie.

Prírodná Slovenská kozmetika Soaphoria

Prečo si vybrať prírodnú kozmetiku Soaphoria?

  • na kvalite surovín si dávajú záležať,
  • žiadny produkt nie je, nebol a nikdy nebude testovaný na zvieratách,
  • implementujú eticky a environmentálne ohľaduplné opatrenia,
  • všetky prírodné kozmetické produkty sú vyrábané ručne,
  • nie len pri výrobe, ale aj pri balení výrobkov myslia na prírodu,
  • spustili vlastný recyklačný program,
  • produkty vyrábajú denne, vďaka čomu zabezpečia ich čerstvosť.

Soaphoria - prírodná kozmetika bez syntetických látok

V kozmetických produktoch od Soaphorie nenájdete ťažké kovy, syntetické látky, ako sú parabény, silikóny, ropné deriváty ani syntetické farbivá a vône a akékoľvek iné neprípustné konzervačné látky. Kvôli spôsobu získavania a spracovávania Soaphoria nepoužíva vo svojich výrobkoch ani palmový olej.

Soaphoria sa aktívne snaží obmedzovať aj používanie živočíšnych zložiek. Produkty, ktoré obsahujú vosk alebo med, získavajú výhradne len z etického chovu.

Suroviny z ekologických hospodárstiev

Eko kozmetické produktyPri výbere surovín Soaphoria dbá nie len na ich kvalitu, ale aj na pôvod a celkové spracovanie, preto si vyberá dodávateľov, ktorí nepoužívajú pri pestovaní žiadne pesticídy či iné chemické látky, ktoré by sa mohli preniesť do hotových výrobkov. Mnohí z nich sú držiteľmi eko certifikátov a tieto zložky nájdete v hotových produktoch pod označením „certifikovaná organická zložka“.

Drvivú väčšinu byliniek si v Soaphorii pestujú sami. To, čo si sami nevypestujú, sa snažia nakupovať u lokálnych pestovateľov. Exotické suroviny zasa od miestnych dodávateľov, pričom vždy dbajú, aby aj tieto suroviny podliehali prísnym kritériám pestovania a dovozu.

Soaphoria používa živočíšne zložky získavané etickým spôsobom

Väčšina kozmetických produktov z ponuky Soaphorie je vegetariánska a vegánska, ale v niektorých prípravkoch môžete nájsť suroviny živočíšneho pôvodu – med a vosk. Tieto suroviny nakupujú len od tých dodávateľov, ktorí ich získavajú etickým spôsobom.

Kvalitné suroviny, čerstvosť a šetrné spracovanie

Okrem striktného výberu surovín sa v Soaphorii zameriavajú aj na ich šetrné spracovanie. Rozhodli sa ísť komplikovanejšiu cestou a namiesto toho, aby nakupovali už spracované suroviny priamo od dodávateľa, vyrábajú si ich sami. Ide napríklad o vône, ktoré si sami zapracovávajú z organických silíc a esenciálnych olejov.

Dôležitý je nie len výber kvalitných surovín, ale aj ich čerstvosť. V Soaphorii sa snažia neskladovať väčšie množstvo surovín naraz, ale objednávať v menších množstvách a častejšie. Množstvo byliniek si pestujú sami, vďaka čomu dokážu spoľahlivo zaistiť ich čerstvosť aj kvalitu.

Poctivá ručná práca

Soaphoria Šumivá bomba do kúpeľaPoznáte šumivé bomby do kúpeľa? Každá jedna z nich je robená ručne.

V Soaphorii ostali verní poctivej ručnej práci. Výrobky ručne plnia, balia, lepia etikety a viažu. Aj napriek tomu, že od svojich začiatkov sa rozrástli a zautomatizovaním výroby by celý proces zjednodušili a urýchlili, ostali verní tradíciám a spoliehajú sa na svoje ruky.

Vďaka ručnej výrobe sa zachovávajú v produktoch nie len tradície, ale hlavne kvalita a účinnok použitých surovín. V zložitých výrobných procesoch sa kvalita aktívnych látok znižuje.

Soaphoria aj bez obalu

Širokú škála prírodných kozmetických produktov, ktoré Soaphoria vyrába, nájdete už aj v bezobalovej podobe. Vo vybraných bezobalových obchodíkoch si môžete načapovať sprchovacie gély, odvážiť íl alebo si načapovať ekologické prípravky pre domácnosť.

Soaphoria používa bezpečné obalové materiály

Obal kozmetických výrobkov musí spĺňať niekoľko podmienok, ako napríklad bezpečnosť materiálu bez obsahu škodlivých chemikálii, ktoré by sa pri teplotných výkyvoch mohli uvoľniť do obsahu. Preto Soaphoria používa výhradne obalový materiál od certifikovaných výrobcov, ktoré sú schválené na použitie pre kozmetické výrobky.

Recyklovateľné materiály a obaly

Na balenie svojich výrobkov Soaphoria používa najmä sklo a papier, papierové etikety potlačené biologicky odbúrateľným farbivom. Obaly aj materiály sú recyklovateľné alebo opätovne recyklovateľné od certifikovaných výrobcov.

Menšie kozmetické výrobky sú balené v papierových recyklovateľných krabičkách. Aj informačné letáky sú recyklovateľné. Vrámci udržateľnosti životného prostredia využíva Soaphoria obaly aj materiál opakovane.

Ako si môžete byť istý, že nejde len o reči a v Soaphorii materiál a obaly skutočne používajú opakovane? Soaphoria má vlastný recyklačný program.

Recyklácia

Soaphoriin recyklačný program

Aj v tomto išla Soaphoria ešte o kúsok ďalej a vytvorila vlastný recyklačný program. Za vrátenie plastovej a sklenenej nádobky, ktorú prinesiete do ktorejkoľvek z kamenných prevádzok, si môžete uplatniť zľavu na ďalší nákup alebo môžete získať darček v podobe eko tašky.

Prečo sú niektoré výrobky v skle a iné v plaste?

Nakoľko sa v Soaphorii snažia minimalizovať používanie konzervantov či stabilizátorov je nevyhnutné pri niektorých výrobkoch zabrániť kontaktu so vzduchom alebo zamedziť zanášaniu baktérií priamym kontaktom. Preto sú napríklad pri pleťových krémoch používané air-less flakóny, ktoré neumožňujú vniknutiu vzduchu.

Ďalším dôvodom, prečo sú niektoré kozmetické výrobky balené v plaste, je bezpečnosť pri manipulácií, preprava, ale aj cena. Plastové obaly sú podstatne lacnejšie,vďaka čomu sa cena prírodnej kozmetiky nemusí zvyšovať, takže Soaphoria ostáva cenovo dostupná.

Čerstvosť prírodnej kozmetiky je dôležitá

A preto nevyrába kozmetické výrobky „na sklad“, ale vyrába čerstvé produkty každý deň na základe dopytu. Vďaka tomu dokáže eliminovať množstvo používaných konzervačných látok a ponechať produkt čo najčistejší.

Žiadne testovanie na zvieratách

Soaphoria je striktne proti testovaniu na zvieratáchSoaphoria testovanie akýchkoľvek produktov na zvieratách striktne odmieta a plne sa stotožňuje s platným zákazom testovania kozmetických výrobkov na zvieratách.

Nakoľko je bezpečnosť kozmetických prípravkov na prvom mieste, každý výrobok musí byť testovaný. Všetky prírodné kozmetické produkty, ktoré sú vytvorené v Soaphorii, sú testované nezávislou inštitúciou v súlade so štandardami Colipa. A produkty sú testované na dobrovoľníkoch.

Etická firemná kultúra

Okrem striktného výberu dodávateľov a pestovateľov, ktorí dbajú pri svojej práci na životné prostredie Soaphoria zodpovedne reaguje na spoločenské či environmentálne problémy. Vo svojich výrobkoch nepoužívajú palmový olej, ktorého produkcia prispieva k výrubu dažďových pralesov.

Ale ani to nie je všetko. Slovenská značka prírodnej kozmetiky Soaphoria zachádza ešte ďalej. Pri rekonštrukcií výrobných priestorov nenakúpili najmodernejšiu techniku, ale sa zamerali na ekologické aspekty výroby, ako je zníženie uhlíkovej stopy, efektívne využívanie zdrojov, systém triedenia a recyklácie a celkové zmiernenie dopadu výroby na životné prostredie.

Soaphoria rastie, ale kvalita ostáva

V roku 2018 Soaphoria ponúkala okolo 450 produktov v 28 produktových líniách. Za dva ďalšie roky sa im podarilo počet zdvojnásobiť.

Dnes už nie sú vo firme len dve, ale zamestnávajú okolo 30-50 zamestnancov, pričom si stále udržiavajú kvalitu a všetky produkty vyrábajú, plnia a balia ručne.