Toto sú najobľúbenejšie výživné látky


Začiatok roka 2020 bol prelomový vo vyhľadávaní kozmetiky a jej zloženia. V obchodoch si väčšina zákazníkov vyberá kozmetiku intuitívne - podľa obalu a množstva. Pri presune nákupnej sily do on-line sveta sa dostáva do popredia zloženie a účinok aktívnych látok. Aby sme vám pomohli zorientovať sa, pripravili sme pre vás zoznam najvyhľadávanejších aktívnych látok za prvý polrok 2020.

papio.sk vyhľadávač kozmetiky

Najvyhľadávanejšia aktívna látka je vitamín C

Určite ste sa už aj vy stretli s kozmetikou, ktorá obsahuje tento vitamín. V poslednom období sa dostáva jeho používanie do popredia a najviac vás zaujímalo, ako vitamín C účinkuje na pokožke.

Vitamín C je považovaný za jednu z najúčinnejších látok proti starnutiu pokožky. Je kľúčom k udržaniu hladkej a žiarivej pleti. Jeho využitie v kozmetických prípravkoch je všestranné. Dokáže si poradiť s jemnými vráskami, zjemniť jazvičky po akné, ale aj vyrovnať odtiene pokožky.

Aj keď prijímate vitamín C v strave alebo pomocou výživových doplnkov, vitamín C v sére alebo kréme priamo na pokožku je najlepšií spôsob, ako ho dodať priamo pokožke.

Retinol na druhom mieste

Retinol je stabilizovaný vitamín A. V kozmetických produktoch podporuje obnovu buniek a kolagénu. Počas prvých dní používania retinolu môžete pociťovať suchosť na pokožke, olupovanie či jemné začervenanie, pretože retinol začne odstraňovať starú pokožku, ktorú nahradí nová.

Krémy a séra s retinolom sú obľúbené hlavne u dám nad 40 rokov, ktoré majú bežné problémy so starnutím pleti - hlbšie vrásky, škvrnami na pokožke, ochabovanie pokožky a pod.

Sérum, krém

Ricínový olej

O výhodách kokosového a argánového oleja sa hovorí už niekoľko rokov. Tento rok sa do popredia dostáva aj ricínový olej.

Ricínový olej sa dostáva do popredia nie len pre svoje všestranné použite, môžete ho používať na vlasy, tvár aj telo, ale aj pre svoje liečivé vlastnosti. Pôsobí proti ekzémom, dermatitíde, rosadei, psoriáze.

Nestarnúca kyselina hyalurónová

Vďaka svojim účinkom v pokožke sa o kyseline hyalurónovej hovorí už niekoľko rokov. Spomedzi všetkých kyselín ju môžeme označiť jednoznačne za najpopulárnejšiu vo svete kozmetiky a rok 2020 to zatiaľ potvrdzuje.

Pretože kyselina hyalurónová dokáže zadržať veľkú kapacitu vody, má jedinečnú schopnosť udržiavať v pokožke vlhkosť. Naše telo si ju dokáže vyprodukovať samo, ale jej produkcia vekom klesá. Preto, ak si chcete udržať pokožku bez vrások a ďalších známok starnutia, používajte prípravky s kyselinou hyalurónovou.

Kyselina hyalurónová sa nepoužíva len v kozmetických prípravkoch, ale aj na injekčne vypĺňanie vrások, zväčšovanie pier, opravu a zvýraznenie kontúr tváre a pod.

Aplikovanie kyseliny hyalurónovej injekčne

Stále populárnejšia kyselina salicylová

Do popredia sa dostáva aj kyselina salicylová, ktorá na pokožke pôsobí podobne, ako retinol – spôsobuje odlupovanie vrchnej vrstvy a uvoľňuje póry. Je výborná na redukciu pigmentových škvŕn a na problematickú pokožku s akné, mastnú pleť a pri problémoch so zápalmi.

Čo sú ceramidy?

Naše telo produkuje prírodné ceramidy, ale vekom a poškodením od slnka, sa ich množstvo v pokožke znižuje. Výsledkom je drsná, suchšia pokožka s vráskami. Nedostatok ceramidov v pokožke môže spôsobiť začervenanie a podráždenie.

Trendy v kozmetike sa každý rok menia. Pribúdajú nové obľúbené aktívne látky a vyznať sa v tom nie je jednoduché. Preto ak potrebujete s výberom kozmetiky poradiť, neváhajte nás kontaktovať na e-mail dana@papio.sk