Google ako poradca starostlivosti o pleť


Google testuje nový nástroj - dermatologický asistent na báze umelej inteligencie, ktorý má uľahčiť používateľom identifikáciu problémov s pokožkou.

Webová aplikácia zanalyzuje pokožku pomocou troch fotiek a dotazníka. Po analýze používateľ dostane zoznam možných problémov s pleťou a informácie na ich riešenie. Dermatologický asistent zahŕňa aj faktory ako je vek, rasa, pohlavie, typ pleti a fototyp kože. Pre každý problém s pleťou bude nástroj od Google zobrazovať dermatológom skontrolované informácie a odpovede na najčastejšie otázky spolu s podobnými obrázkami kože na porovnanie.

Nástroj od Google na problémy s pleťou

Cieľom tohto nástroja nie je nahradiť lekárske vyšetrenie ani poskytnúť diagnózu, ale zabezpečiť prístup k odborným a overeným informáciám.

Google sa rozhodol pre tento krok na základe takmer 10 miliárd vyhľadávaní, v ktorých užívatelia hľadajú riešenia na problémy s pokožkou, nechtami a vlasmi. Nový nástroj je navrhnutý tak, aby používateľom pomohol nájsť a vyriešiť problém s pokožkou.

Webová aplikácia už prešla klinickou kontrolou a získala označenie CE ako zdravotnícka pomôcka v Európskej únií. Pilotný projekt by chcel Google spustiť do konca tohto roka. Kedy bude dostupná u nás, zatiaľ nie je jasné.