Problematická pleť: ako sa o ňu starať?


Problematická pleť dokáže potrápiť mnohých, bez ohľadu na vek, pohlavie, typ pleti. Ak spoznáte svoju pleť a zistíte, čo skutočne potrebuje, môžete nepríjemné prejavy problematickej pleti nie len zmierniť a potlačiť, ale aj sa ich úplne zbaviť.

Typ pleti síce nedokážeme zmeniť, ale vhodnou starostlivosťou a používaním správnej kozmeticky ju môžeme dostať do rovnováhy.

Kedy hovoríme o problematickej pleti?

O problematickej pokožke hovoríme vtedy, ak trpí jedným alebo viacerými kožnými problémami, napríklad:

 • akné,
 • zmiešaná, citlivá alebo mastná pokožka,
 • čierne bodky,
 • upchaté, rozšírené póry,
 • nadmerná tvorba kožného mazu,
 • nejednotná štruktúra pleti,
 • začervenanie a podráždenie,
 • nejednotný tón pleti,
 • tvorba zápalov a pod.

Každý, kto má problematickú pleť, by vedel tento zoznam doplniť o ďalšie body. No najčastejšie hovoríme o problematickej pleti v súvislosti s akné.

Zápaly a začervenané miesta na pleti

Pri zápaloch môže ísť o podráždenie pleti, ekzém alebo napríklad o rosaceu, ktorá predovšetkým postihuje strednú časť tváre - nos, líca, čelo alebo bradu. Začervenanie pleti môže byť spôsobené aj podráždením pokožky a nemusí predstavovať dlhodobý problém.

Mastná pleť

Mastná pokožka sa najčastejšie prejavuje zvýšeným leskom pleti. Póry sú rozšírené a upchávajú sa mazom. Na mastnej pokožke zle drží make up.

Aknózna pleť

Od mastnej pleti je len krôčik k vzniku akné, preto sa najčastejšie spája problematická pleť s akné. Tvorba bielych pupáčikov je znakom upchatých pórov, v ktorých sa množia baktérie. V tomto prípade ide o ľahšiu formu akné.

Najťažšia forma akné je cystické akné, ktoré je bolestivé a citlivé. Vzniká, keď sa baktérie premnožia a dostanú sa do hlbších vrstiev pokožky, kde spôsobujú zápal.

Príčiny problematickej pleti

Nájsť príčinu problematickej pleti nemusí byť komplikované. Všetko so všetkým súvisí a neraz sa stačí zbaviť jedného problému a celá pleť sa znormalizuje. Za problematickú pleť môže byť zodpovedná aj genetika, ale väčšinou si za to môžeme sami, používaním nevhodnej kozmetiky, nesprávnou starostlivosťou a životným štýlom.

Fajčenie, alkohol a strava majú vplyv na stav pokožky

Strava, fajčenie, alkohol a nedostatok spánku

Problematická pleť a strava spolu úzko súvisia. Nezdravé stravovanie a s tým spojený nedostatok vitamínov, zbadáme ako prvé na pokožke. Organizmus prirodzene presúva všetky živiny do orgánov, ktoré sú dôležitejšie, než pekný vzhľad pokožky.

Nedostatok výživy a hydratácie spôsobuje zníženie obranyschopnosti pokožky, kvôli čomu majú baktérie a vírusy jednoduchší prístup do jej hlbších vrstiev, kde spôsobujú zápaly a podráždenie.

Strava s vysokým obsahom mliečnych výrobkov, sacharidov a cukrov je častým dôvodom problémov s pleťou. Fajčenie, alkohol a nedostatok spánku sa tiež podpisujú na stave vašej pleti.

Hormóny

Hormóny a ich vplyv na pleť poznajú hlavne mladšie ročníky, kedy sa produkcia hormónov v organizme mení. Aj problematická pleť v dospelosti môže mať pôvod v hormónoch, napríklad pred a počas menštruácie, počas tehotenstva alebo v menopauze.

Hormóny vplývajú na organizmus stále, čo sa môže prejavovať aj tvorbou akné a zvýšenou produkciou kožného mazu. To, ako presne ovplyvňujú hormóny stav pleti, zatiaľ nie je úplne jasné. Pravdepodobne je za tým progesterón, estrogén a testosterón.

Výkyvy v hladinách hormónov vplývajú na tvorbu mazu, čo môže viesť k premasteniu pokožky, tvorbe zápalov a vzniku akné. Stav pleti sa môže po menštruácii a tehotenstve vrátiť zase do normálu.

Stres

Stres nepriaznivo vplýva nie len na organizmus, ale aj na pleť. Kruhy pod očami, dehydratovaná a citlivá pleť, tvorba vrások, červené fľaky, vyrážky alebo akné. Stresový hormón kortizol dokáže narobiť veľa problémov. S tým je spojené aj podvedomé správanie sa v strese, ako je dotýkanie tváre či škrabanie.

Nespavosť, napnuté svaly, mračenie sa, návaly horúčavy spôsobujúce prekrvenie tváre sú spúšťače, ktoré môžu z vašej bezchybnej pleti urobiť problematickú.

Stres a zlozvyky

Nevhodná kozmetika

Nevhodná kozmetika je jedným z najčastejších spúšťačov problémov s pleťou. Ak používate kozmetiku, ktorá vašej pleti nesedí, negatívne tým ovplyvňujete napríklad produkciu mazu, čo môže viesť k prílišnému vysušovaniu alebo k premasteniu pleti, upchávaniu pórov, či precitlivenosti... A ak budete túto kozmetiku používať dlhodobo, tieto problémy môžu prerásť z estetických do zdravotných a objaví sa ťažšia forma akné či ekzém.

Ako sa starať o problematickú pleť

Problematická pleť si vyžaduje dôkladnejšiu starostlivosť, ako iný typ pleti. Ak chcete dostať svoju pleť do normálu, nemali by ste zanedbávať čistenie ani hydratáciu a výživu. Každej pleti pomôže niečo iné, a preto je najlepšie si pred kúpou kozmetiky vyskúšať vzorky.

Používajte kozmetiku vhodnú pre váš vek

Mnoho značiek ponúka rozdelenie kozmetiky nie len podľa typu pleti, ale aj podľa veku. Kozmetika určená na starostlivosť o problematickú pleť po 20 nebude úplne vhodná pre pokožku po 50-tke. Zrelá pleť má iné nároky ako mladá a to platí aj opačne.

Čistenie problematickej pleti

Dôkladné vyčistenie pleti nie je len o tom, že ju zbavíte make-upu. Musíte z nej odstrániť aj drobné nečistoty, ktoré voľným okom nie sú viditeľné, napríklad odumreté kožné bunky, nadbytok kožného mazu, prach a iné nečistoty, ktoré sa počas dňa dostanú na pleť.

Siahnite po kozmetike, ktorá pleť vyčistí nie len na povrchu, ale aj v hlbších vrstvách. Takáto kozmetika vyčistí upchaté póry, odstráni z nich maz a nečistoty, vďaka čomu znížite riziko vzniku zápalov a akné.

Vyhnite sa čistiacej kozmetike s alkoholom. Ten pokožku príliš vysuší a podráždi. Na prvý pohľad to vyzerá ako správne riešenie mastnej pleti, ale opak je pravdou. Mastná pokožka zareaguje opačne, ako si predstavujete. Začne produkovať oveľa viac kožného mazu, pretože sa bude snažiť dohnať stratu. V konečnom dôsledku sa produkcia mazu zvýši. Používajte radšej čistiacu kozmetiku s hydratačným účinkom.

Hydratácia

Po dôkladnom vyčistení je potrebné pleť hydratovať a vyživiť. Ak dodáte pleti vitamíny a minerály, ktoré jej chýbajú, zlepší sa jej celkový stav a štruktúra. Ak budete používať kozmetiku vhodnú pre váš typ pleti, nemusíte sa obávať premastenia ani nadmerného vysušenia.

Hydratačnou kozmetikou dokážete zvýšiť obranyschopnosť pleti, jej odolnosť voči vonkajším podnetom, znížiť tvorbu zápalov a akné, zmierniť citlivosť a podráždenie, ale aj zredukovať vrásky a celkovo zlepšiť textúru pleti.

Pleťová maska

Používajte pleťové masky

Existuje množstvo rôznych masiek, ktoré pomáhajú pri problematickej pleti. Majú čistiace aj hydratačné účinky. Čistiace aktívne zložky čistia pleť do hĺbky, potláčajú zápalové procesy a znižujú riziko vzniku akné, čiernych bodiek a ekzémov. Zatiaľ čo hydratačné zložky udržia pokožku vlhkú, zabránia jej vysušeniu a dodajú jej výživu.

Mastná a problematická pleť

Najčastejšie je problematická pokožka spájaná s mastným typom pleti práve kvôli zvýšenej produkcii kožného mazu. Preto je dôležité nájsť takú kozmetiku, ktorá dokáže maz regulovať, ale pritom nevysušovať.

Aká kozmetika je najlepšia?

Bežná kozmetika bude určite účinkovať, ale môže obsahovať syntetické látky, ktoré pleť podráždia. Prírodná kozmetika na problematickú pleť je vhodná pre každého, ak netrpíte alergiou na niektorú zo zložiek produktu. Svojou účinnosťou a znášanlivosťou vyniká pri problematickej pokožke dermokozmetika, ktorá vzniká pod dohľadom odborníkov.

Prírodná kozmetika na problematickú pleť

V týchto prírodných produktoch nenájdete žiadne umelé zahusťovala, parfémy, konzervanty ani parabény, či minerálne oleje. Základ prírodnej kozmetiky tvoria väčšinou maslá a oleje, doplnené bylinnými extraktmi a výťažkami.

Možno sa čudujete, či sú oleje a maslá to pravé pre problematickú a mastnú pleť. Mnoho z nich dokáže pokožka rýchlo absorbovať a nezanechávajú lepkavý film. Navyše, obsahujú veľa výživných látok, vitamínov, minerálov, ktoré pleť potrebuje, aby sa dostala do normálu.

Nobili Tilia - Hydrofilný olej materinodúškový

 • Nobilis Tilia olej na problematickú pokožku zmierňuje tvorbu kožného mazu,
 • upravuje fungovanie mazových žliaz,
 • pokožku čistí,
 • podporuje obranyschopnosť pokožky,
 • zlepšuje pružnosť pleti,
 • česká prírodná kozmetika.

Hydrofilný olej materinodúškový od českej prírodnej kozmetiky Nobilis Tilia je navrhnutý na starostlivosť o problematickú mastnú pokožku. Prírodné oleje v bio kvalite, antioxidanty a vitamíny zmierňujú tvorbu kožného mazu, upravujú funkciu mazových žliaz, čistia a zlepšujú pružnosť pokožky.

Olej z materinej dúšky podporuje obranyschopnosť pokožky, vďaka čomu pomáha predchádzať tvorbe zápalov a množeniu baktérií, ktoré spôsobujú akné.

Vitamín A a vitamín E pleť hydratujú, podporujú odolnosť voči vonkajším vplyvom, ako je chlad, vietor, UV žiarenie. Redukujú akné, zmierňujú zápaly a podporujú regeneráciu kožných buniek.

Kúpiť

Weleda Naturally Clear – zmatňujúci fluid

Weleda zmatňujúci fluid na mastnú a problematickú pleť

 • zmierňuje nadbytočnú tvorbu kožného mazu,
 • navracia pleti rovnováhu,
 • hydratuje a upokojuje,
 • póry neupcháva, ale ich sťahuje,
 • vhodný aj ako báza pod make-up,
 • aj pre vegánov.

Prírodný zmatňujúci fluid Naturally Clear pleť hydratuje a navracia jej rovnováhu tým, že zmierni nadbytočnú tvorbu kožného mazu. Jemná a ľahká textúra sa vstrebe do pokožky bez toho, aby upchala póry. Kombináciou starostlivo namiešaných účinných zložiek sa zameriava na viacero problémov, ktorými problematická pokožka trpí.

Výťažok z vŕbovej kôry má antimikrobiálne účinky. Bráni množeniu baktérií a chráni pred vznikom zápalov a akné.

Účinnosť vŕbovej kôry posilňuje voda z hamamelu virgínskeho, ktorý má protizápalové, sťahujúce a silné antioxidačné účinky. Sťahuje rozšírené póry a zmierňuje začervenanie pokožky.

Treťou veľmi účinnou zložkou je extrakt zo sladkého drievka, ktorý zmierňuje stres v bunkách, redukuje začervenanie pleti a zápal a pokožku upokojuje.

Kúpiť

Regeneračný krém Mizon - Multi Function Formula Snail

 • Mizon krém na akné a problematickú pleťpre aknóznu a problematickú pleť,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • zosvetľuje pigmentové škvrny,
 • zjednocuje farebný tón pleti,
 • podporuje regeneráciu pokožky,
 • zlepšuje celkový stav a obnovuje zdravý vzhľad,
 • podporuje obranyschopnosť a chráni pred vonkajšími vplyvmi,
 • vyhladzuje jemné vrásky a spevňuje pleť,
 • hydratuje a vyživuje,
 • kórejská prírodná kozmetika.

Regeneračný krém Mizon - Multi Function Formula Snail je prírodný produkt so silným slimačím extraktom. Krém na problematickú pleť podporuje regeneračné procesy v pokožke, zlepšuje jej celkový vzhľad a podporuje ochranu pred vonkajšími vplyvmi.

Prírodný krém Mizon obsahuje až 92% filtrátu slimačieho extraktu, ktorého súčasťou je vysoko účinná látka mucín. Mucín podporuje regeneráciu pokožky, sťahuje rozšírené póry, zmierňuje viditeľnosť pigmentových škvŕn a jaziev a redukuje vrásky.

Okrem slimačieho extraktu, obsahuje aj kyselinu hyalurónová, glycerín a zelený čaj, ktoré pleť hydratujú, zvyšujú jej elasticitu a vyživujú ju. Extrakt z pupočníka ázijského a rebríčka obyčajného podporujú regeneráciu kožných buniek, majú upokojujúce a čistiace účinky. Vitamín B3 pleť rozjasní, rozžiari a podporí jej obranyschopnosť. Poslednou zložkou je adenozín, ktorý zmierňuje tvorbu vrások, pleť vyhladí, spevní a vypne.

Kúpiť

Hydratačný gél Biotherm - PureFect Skin

Biotherm hydratačný gél na problematickú mastnú pokožku s akné

 • znižuje tvorbu kožného mazu,
 • prečisťuje a sťahuje póry,
 • pôsobí proti akné,
 • zmatňuje pokožku,
 • hydratuje a vyhladzuje jemné vrásky,
 • vek 30+.

Hydratačný gél Biotherm PureFect Skin na starostlivosť o zmiešanú, mastnú a problematickú pleť po 30-tke. Gél sa zameriava na riešenie 3 hlavných problémov: znižuje tvorbu kožného mazu, čistí a sťahuje póry a hydratuje.

Výťažok z hnedej morskej riasy má antibakteriálne účinky a zmierňuje stres v bunkách. V kombinácii so zinkom regulujú tvorbu kožného mazu a oslabuje baktérie, ktoré sú príčinou vzniku akné. Perlit pohlcuje nadbytočný maz, čím zmatňuje pokožku.

Hydratačný gél Biotherm pokožku zvlhčuje a prirodzene reguluje tvorbu kožného mazu. Znižuje tým riziko vzniku akné a zápalov. Pleť zanecháva sviežu a prirodzene jasnú.

Kúpiť

Kvitok - Konopný krém pre mastnú a problematickú pleť, nočný

 • Kvitok nočný krém pre problematickú a mastnú pokožkupokožku prečisťuje,
 • reguluje tvorbu kožného mazu,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • pôsobí proti akné,
 • upokojuje podráždenie, svrbenie a regeneruje,
 • hydratuje a udržiava ju v pokožke,
 • vhodný do 30-tky,
 • slovenská prírodná kozmetika Kvitok.

Prírodný konopný krém určený na starostlivosť o problematickú pleť do 30 rokov. Zloženie krému je zamerané na riešenie problémov mastnej pleti s rozšírenými pórmi a akné.

Kombinácia mätovej vody, konopného oleja a esenciálnych olejov z čajovníka, mäty a lemongrass pokožku čistia, regulujú tvorbu kožného mazu a pôsobia proti akné a zápalom.

Konopný olej pleť revitalizuje a podporuje regeneračné procesy v bunkách. Zmierňuje zápaly a v kombinácii s mätovou vodou, ktorá má antiseptické účinky, zmierňujú svrbenie, kožné ochorenia ako je atopický ekzém, mykózy, psoriáza a akné.

Extrakt z koreňa lopúcha reguluje tvorbu kožného mazu, sťahuje póry, upokojuje a prečisťuje. Provitamín B5 bráni strate hydratácie, podporuje regeneráciu a udržuje pokožku pružnú.

Kúpiť

Dermokozmetika na problematickú pleť

Dermokozmetika môže, ale nemusí obsahovať prírodné látky, umelé farbivá, vône aj parabény či konzervanty. Od bežnej kozmetike ju odlišuje výroba. Táto kozmetike musí spĺňať prísne podmienky farmaceutického priemyslu. Na jej výrobe sa podieľajú dermatológovia, lekári a lekárnici, pediatri a pod. Vďaka tomu je účinná a bezpečná. Najväčší výber nájdete v lekárňach a v e-shopoch.

Krém Bioderma Sébium Global

Bioderma Sebium krém na problematickú pleť s akné

 • bojuje proti akné a vyrážkam,
 • reguluje tvorbu kožného mazu,
 • mení zloženie kožného mazu,
 • čistí a sťahuje póry,
 • pokožku zbavuje odumretých buniek,
 • upokojuje podráždenú pokožku,
 • potláča vznik jaziev,
 • pleť zmatňuje,
 • vyhladzuje a hydratuje.

Krém Bioderma Sébium Global je určený na intenzívnu starostlivosť o mastnú problematickú pleť so sklonom k akné. Krém rieši všetky príčiny vzniku akné a účinne bojuje aj proti čiernym bodkám.

Jednou z účinných látok je kyselina salicylová, ktorá sa používa najmä pri problematickej pleti, pretože čisti pleť do hĺbky a vyčistí aj upchaté póry. Šetrne odstráni z pokožky odumreté bunky, vďaka čomu zabráni vzniku čiernych bodiek. Má aj antibakteriálne a protizápalové účinky, výrazne obmedzuje tvorbu akné a zápalov. Reguluje tvorbu kožného mazu a sťahuje rozšírené póry.

Technológia SeboRestore ovplyvňuje zloženie kožného mazu a redukuje jeho produkciu. Estery kyseliny mliečnej a kyselina citrónová pleť čistia, vyhladzujú povrch pokožky a pôsobia proti pigmentovým škvrnám. Glukonát zinku pokožku zmatňuje a upokojuje, zatiaľčo hydratovaná glycerínom. Všetky zložky spolupracujú, aby dostali problematickú pleť do rovnováhy a udržali ju sviežu, vitálnu a zdravú.

Kúpiť

Čistiace gél Eucerin DermoPure

 • Eucerin čistiaci gél pre problematickú pokožkujemné, ale hĺbkové čistenie pleti,
 • odstraňuje nečistoty a zvyšok make-up,
 • reguluje tvorbu kožného mazu,
 • má antibakteriálny účinok,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • pokožku upokojuje,
 • bez mydlových zložiek a parfumácie,

Produkty od Eucerinu, ktoré sa zameriavajú na problematickú pleť, nájdete pod názvom DermoPure. Dôkladné a hĺbkové, ale šetrné vyčistenie pleti by malo tvoriť základ starostlivosti o problematickú pleť.

Čistiaci gél Eucerin DermoPure jemne ale efektívne odstráni všetky nečistoty z pleti, make up a aj kožný maz. Obsahuje až 6% amfotenzidov, ktoré znižujú povrchové napätie vody a odstraňujú nečistoty aj z hlbších vrstiev pokožky, nie len z jej povrchu. Túto zložku výborne znáša aj citlivá pleť.

Licochalcon A má upokojujúce a protizápalové vlastnosti, zmierňuje podráždenie pokožky a tlmí jej začervenanie. Antibakteriálne účinky gélu zabezpečuje kyselina salicylová, ktorá zároveň čistí a sťahuje póry, obmedzuje tvorbu akné a reguluje produkciu kožného mazu.

Kúpiť

Krém La Roche-Posay Effaclar H

La Roche-Posay Effaclar H na problematickú pleť

 • hydratuje a vyživuje pleť, ktorá je vysušená z liečby akné,
 • posilňuje kožnú bariéru,
 • upokojuje podráždenie a začervenanie,
 • podporuje elasticitu a pružnosť,
 • zlepšenie už po 4 týždňoch.

Krém La Roche-Posay Effaclar H na problematickú pleť s akné, s upokojujúcimi a hydratačnými účinkami. Je obzvlášť vhodný, ak na liečbu akné užívate lieky a vaša pleť trpí dehydratáciou a suchosťou.

Kombinácia účinných látok sa zameriava na vyživenie a hydratáciu mastnej pokožky. Suchosť pleti sa po 4 týždňoch zlepší o viac ako 60%.

Aktívne látky skvalán a ceramid 5 zlepšujú ochrannú bariéru pokožky, obnovujú hydrolipidový film a zvyšujú jej elasticitu. Pokožku tak chránia nie len pred vonkajšími vplyvmi, ale aj pred stratou vlhkosti. Bisabolol zmierňuje podráždenieredukuje začervenanie pleti. Termálna voda z La Roche-Posay obsahuje antioxidanty a má upokojujúce účinky.

Kúpiť

Lokálna starostlivosť s Vichy Normaderm S.O.S

 • Vichy Normaderm lokálna starostlivosť proti aknépôsobí proti akné a vyrážkam,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • jemný peelingový účinok,
 • viditeľne redukuje nedokonalosti pleti,
 • upokojuje podráždenú pokožku,
 • vhodný aj pre citlivú pleť,
 • lokálna starostlivosť o akné a vyrážky.

Vichy Normaderm S.O.S so sírou je zameraný na lokálnu starostlivosť proti akné. Krém sa aplikuje priamo na akné a vyrážky. Už po 2 týždňoch zbadáte prvé výsledky. Viac ako 90% užívateľov potvrdilo, že nedokonalosti pleti sú menej viditeľné, prípadne sa výrazne zredukovali.

Aktívne látky sú zamerané na odstránenie vyrážok a akné. Síra vyrážky vysušuje a kyselina glykolová odstraňuje nečistoty, maz a odumreté bunky z pokožky. Niacínamid, vitamín B3, sťahuje póry, redukuje tvorbu kožného mazu a pleť upokojuje.

Kúpiť

Avéne - Cleance Comedomed fluid

Avéne fluid na problematickú pokožku s akné

 • pôsobí na nedokonalosti už pri ich vzniku,
 • chráni pred vznikom nedokonalosti a akné,
 • pokožku zmatňuje,
 • pôsobí proti akné,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • odstraňuje čierne bodky,
 • upokojuje a zjemňuje podráždenie.

Fluid Avéne Cleacened Comedomed je špeciálne vytvorený proti nedokonalostiam mastnej problematickú pleti s akné. Fluid obmedzuje tvorbu akné a čiernych bodiek a zabraňuje ich ďalšiemu výskytu. Účinný koncentrát obsahuje len dve aktívne zložky, ktoré vzájomnou kombináciou redukujú akné, zabraňujú ďalšiemu vzniku, sťahujú póry, obmedzujú tvorbu čiernych bodiek, pleť zmatňujú a zjednocujú jej tón.

Comedoclastin™ znižuje tvorbu kožného mazu, čím obmedzuje vznik akné a upchatie pórov. Nie len že lieči už vzniknuté akné, ale zabraňuje výskytu vyrážok už v počiatku ich vzniku. Termálna voda Avéne má upokojujúce účinky, zabraňuje podráždeniu pokožky a celkovo ju zjemní.

Pravidelným užívaním Avéne na problematickú pleť zbadáte výsledky už do pár dní. Po 7 dňoch sa nedokonalosti redukujú o 22%. Po 2 mesiacoch pravidelného používania sa prejavy akné a tvorba čiernych bodiek zníži takmer na polovicu.

Kúpiť

Bežná kozmetika na problematickú pleť

Bežnú kozmetiku kúpite v ktorejkoľvek drogérií. Môže obsahovať prírodné látky, ale aj umelé parabény, konzervanty... Zloženie nie je ničím regulované. To ale neznamená, že táto kozmetika nemôže byť účinná.

Pleťová maska Garnier - Skin Naturals Pure Charcoal

 • Garnier čierna pleťová maska na problematickú pokožkučistí upchané póry,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • odstraňuje nadbytočný maz a reguluje tvorbu,
 • hydratuje a vyživuje,
 • vyhladzuje jemné vrásky.

Pleťová maska od Garnier na problematickú pleť obsahuje zložky, ktorých účinky sú zamerané na čistenie, vyživenie a hĺbkovú hydratáciu pleti.

Čierna textilná maska obsahuje účinný výťažok z morských rias, ktoré pokožku vyživujú vitamínmi, minerálmi... Táto zložka má aj perfektné čistiace účinky, odstraňuje nadbytočný kožný maz a reguluje jeho produkciu. Ďalšie aktívne látky v pleťovej maske sa zameriavajú na hydratáciu pokožky.

Kyselina hyalurónová a glycerín pleť hydratujú, zjemňujú ju a vyhladzujú vrásky. Glycerín zároveň zabraňuje strate vody z pokožky, čím výraznejšie prispieva k jej dlhodobej hydratácii.

Kúpiť

Čistiaca pena Cosrx - Salicylic Acid

Cosrx čistiaca pena s kyselinou salicylovou pre problematickú pleť

 • jemne odstraňuje nečistoty,
 • reguluje tvorbu kožného mazu,
 • bojuje proti akné a čiernym bodkám,
 • jemný peelingový účinok,
 • antioxidačný účinok,
 • pokožka je jemná a hebká.

Corsx Salicylic Acid je vysoko účinná aktívna čistiaca pena na mastnú problematickú pleť, ktorá jemne, ale šetrne, odstráni z pleti nečistoty a nadbytočný kožný maz, prečistí póry a chráni pred akné.

Čistiaca pena Salicylic Acid obsahuje dve aktívne zložky: kyselinu salicylovú a extrakt z čajovníkového oleja - tea tree oil. Kyselina salicylová má silné antibakteriálne a protizápalové účinky, prečistí upchaté póry a stiahne ich. Jemne a bez dráždenia odstráni z pokožky nečistoty, odumreté bunky a kožný maz, zbaví pleť čiernych bodiek a akné.

Tea trea oil, čajovníkový olej, má antiseptické účinky, účinne bojuje proti infekciám, plesniam aj akné. Kombinácia týchto účinných látok podporuje regeneráciu kožných buniek.

Kúpiť

Sérum Revolution - Niacinamide 15%

 • Revolution s niacinamícom na mastnú a problematickú pleťpôsobí proti akné, pigmentovým škvrnám a vráskam,
 • upokojuje problematickú pleť,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • pokožku hĺbkovo hydratuje,
 • zjednocuje tón pleti,
 • vhodné aj pre vegánov,
 • obsahuje prírodný niacínamid.

Hydratačné sérum Revolution Niacinamide 15% je vhodné pre všetky typy pleti, ale jeho účinky ocení hlavne mastná a problematická pleť. Pleť hydratuje, zmatňuje, zabraňuje pred vznikom akné a čiernymi bodkami.

Účinky séra Niacinamide 15% zabezpečuje jedna prírodná zložka niacínamid alebo aj vitamín B3, ktorý má na pleť niekoľko účinkov. Redukuje pigmentové škvrny, zjednocuje tón pleti, hydratuje ju aj v hlbších vrstvách, sťahuje rozšírené póry a udržuje pleť jemnú a hebkú. Redukuje vznik akné a upokojuje podráždenú a problematickú pleť.

Kúpiť

Emulzia Holika Holika - AC Mild Sebum Reduce

Holika Holika AC Mild Sebum Reduce

 • pôsobí proti akné,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • odstraňuje nedokonalosti problematickej pokožky,
 • reguluje tvorbu kožného mazu,
 • podráždenú pokožku hydratuje, zjemňuje a vyživuje,
 • pokožku nevysušuje.

AC Mild Sebum Reduce je jemná emulzia na zmiešanú, mastnú a problematickú pleť. Svojim zložením reguluje činnosť mazových žliaz a tvorbu kožného mazu. Ľahká konzistencia pleť vyživí, regeneruje ju, a hydratuje bez zaťaženia.

Emulzia AC Mild Sebum Reduce obsahuje účinné látky, ktoré sú dôkladne namiešané tak, aby zmiernili všetky príznaky problematickej pleti. Extrakt z bobkových listov má antibakteriálne účinky a potláča baktérie, koré spôsobujú vznik akné. Výťažok z rukoly obsahuje vitamíny A a C, ktoré pokožku vyživujú, hydratujú a zvyšujú jej obranyschopnosť. Extrakt z jablka zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky, zvyšuje jej elasticitu a udržuje pleť jemnú a hebkú. Obsahuje množstvo vitamínu C, ktorý reguluje činnosť mazových žliaz a podporuje obranyschopnosť pokožky.

Kúpiť

Dermacol – Čistiaci gél Acneclear

 • Dermacol AcneClear čistiaci gél jemne odstraňuje nečistoty,
 • reguluje tvorbu kožného mazu,
 • sťahuje rozšírené póry,
 • podporuje regeneráciu,
 • upokojuje podráždenú pleť.

Čistiaci gél Acneclear na problematickú pleť so sklonom k akné vyniká svojimi antibakteriálnymi účinkami. Zabraňuje vzniku a rozširovaniu akné a už existujúce vyrážky účinne redukuje. Pleť dôkladne vyčistí, viditeľne stiahne rozšírené póry, podporí regeneráciu buniek a pokožku upokojí.

Dermacol Acneclear obsahuje dve aktívne látky: Zincidone® a olej z austrálskeho čajovníka. Zincidone® je prírodný komplex, ktorý obsahuje zinok a L-PCA. Obe zložky spolu priaznivo vplývajú na pokožku tým, že znižujú produkciu kožného mazu, majú antiseptické a aj antibakteriálne účinky. Olej z austrálskeho čajovníka má čistiace a upokojujúce účinky. Je výborným bojovníkom proti akné a podporuje regeneráciu pokožky.

Kúpiť