Imazol na akné


Imazol je liečivo, ktoré si môžete v lekárni kúpiť aj bez lekárskeho predpisu. Krém je určený na liečenie kožných ochorení, ktoré súvisia s hubami sprevádzanými bakteriálnymi infekciami. Má antimykotický, antiseptický a antibiotický účinok.

Krém Imazol pokožku vysušuje, preto je vhodný na mokvajúce rany, preležaniny a zapareniny. A práve táto jeho vlastnosť sa využíva aj pri liečbe akné, aj keď primárne nie je určený na jeho liečbu.

akné

Imazol krémpasta alebo Imazol Plus na akné?

Na trhu sa môžete stretnúť s dvoma druhmi krému Imazol Plus a Imazol krémpasta. Rozdiel medzi nimi je v použitých aktívnych látkach, čím sa mení aj ich účinok.

Imazol krémpasta

Imazol krémpasta obsahuje len liečivo klotrimazol (imidazolový derivát) má antimykotický a antibakteriálny účinok.

Tento krém je vhodné používať pri hubových ochoreniach pokožky, pri ktorých nie sú prítomné baktérie. Pokožku vysušuje, a preto nie je vhodný ani na dlhodobé používanie.

Aplikuje sa na postihnuté miesto dva krát denne.

Imazol Plus krém

Imazol Plus obsahuje klotrimazol a hexamidín. Hexamidín sa používa ako antiseptikum a konzervant v liečivých a kozmetických prípravkoch na povrchovú liečbu.

Imazol Plus je vhodné používať, ak sa k hubovému ochoreniu pokožky pridala aj bakteriálna infekcia a na silno mokvajúce rany.

Aplikuje sa 1- až 2-krát denne na postihnuté miesto, v tenkej vrstve.

Imazol na akné

imazol plus krémImazol Plus obsahuje účinné látky, ktoré zabraňujú množeniu plesní a kvasiniek. Práve preto po ňom siahajú ľudia, ktorí majú problém s akné. Okrem iného, má aj dezinfekčné a antiseptické účinky, takže dokáže zbaviť pokožku baktérií.

Imazol vám môže pomôcť pri liečbe akné, ale aj nemusí. Aby bola liečba akné účinná, musíte poznať príčinu jeho vzniku. Kvasinky sú len jedným z viacerých dôvodov, prečo k vzniku akné dochádza. Imazol vás síce kvasiniek zbaví, ale ak je problém v mastnej pletiupchávaniu pórov alebo v nedostatočnej starostlivosti o pleť, akné sa nezbavíte.

akné

Účinné látky - Imazol Plus krém

  • Klotrimazol je širokospektrálne antimykotikum. Poradí si s množstvom rôznych plesní, húb a kvasiniek. Liečivo napadne bunečnú stenu húb a kvasiniek, čím sa postará o ich zničenie.
  • Hexamidín má antiseptické a dezinfekčné účinky. Ničí baktérie na povrchu a zabraňuje ich množeniu.

Použitie Imazolu

Imazol Plus krém sa aplikuje na pokožku v tenkej vrstve. Je potrebné ho dôkladne rozotrieť a postihnuté miesto nezakrývať (žiadne náplaste, plienky a pod.) a počkať, kým sa krém vstrebe do pokožky.

Ak hľadáte Imazol na zapareniny, je lepšie siahnuť po krémpaste. Má hustejšiu konzistenciu a vydrží na pokožke dlhšie, než Imazol Plus.

Imazol pre deti

Imazol krémpasta je vhodná pre deti, aj tie najmenšie. Odporúča sa používať pri plienkovej dermatitíde. Po nanesení je dobré nechať natreté miesto pár minút nezakryté.

Imazol Plus krém je vhodný pre dospelých aj deti, ale neodporúča sa používať pri plienkovej dermatitíde.

Imazol Plus krém a aj Imazol krémpasta sú liečivá, ktoré by ste nemali svojvoľne používať. Aj keď nie sú na lekársky predpis, pri ich aplikácii buďte opatrní a dôkladne si prečítajte príbalový leták.

bábätko

Kedy Imazol nepoužívať?

Imazol je liečivo, a preto s ním treba aj tak zaobchádzať. Tak ako má svoje plusy, má aj mínusy:

  • tehotné ženy by mali Imazol Plus krém používať opatrne.
  • pri dojčení neaplikujte krém na prsníky a okolie prsníkov.
  • nepoužívajte v okolí očí, ani na žaluď penisu.
  • nie je dobré kombinovať Imatol na akné s kozmetikou na akné, ani s deodorantmi, či inou kozmetikou a pod. Kozmetické prípravky môžu znížiť účinnosť krému.
  • krém je potrebné po otvorení minúť do 4 týždňov. Po ich uplynutí už otvorený Imazol nepoužívajte.

Vedľajšie účinky

Oba typy Imazolu môžu spôsobiť podráždenie pokožky - začervenanie, svrbenie, pálenie, zápal a pod.

Množstvo

Imazol kémpasta 30 g, Imazol Plus krém 30 g

Ako používať Imazolu Plus na akné?

Aj keď je použitie Imazolu odporúčané na zapareniny, mokvajúce rany a plesne často po ňom siahajú aj ľudia s akné.

Imazol Plus krém sa aplikuje na postihnuté miesta na pokožke. Naneste ho len tam, kde máte biele bodky. Jemne ho vmasírujte do pokožky. Nanáša sa dvakrát denne – ideálne ráno a večer. Krém sa dobre rozotiera a do pleti sa rýchlo vstrebe.

Imazol Plus ničí baktérie, ktoré spôsobujú akné. Prvé výsledky zbadáte cca po 2-3 dňoch. Akné sa môže zjemniť, až úplne stratiť. No tento efekt môže byť len dočasný.

Keď Imazol vysadíte, akné sa môže vrátiť. Hlavne, ak je dôvodom jeho vzniku zápal mazových žliaz a nadmerná produkcia kožného mazu. Imazol vám s týmto nepomôže.