Alpecin šampón pre ženy


Hľadali ste produkty Alpecin pre ženy, ale nič ste nenašli? Žiaľ, je to tak, že väčšina produktov pod týmto názvom proti vypadávaniu vlasov je primárne určená pre mužov, ktorí trpia dedičným vypadávaním vlasov. Podľa oficiálnych informácií sú tieto produkty vhodné a účinné aj pre ženy, ale skúsenosti zákazničiek sú rôzne, a preto Alpecin prišiel aj s upraveným zložením pre ženy.

Rad produktov s kofeinovým komplexom Alpecin pre ženy nájdete pod názvom Plantur.

Alpecin patrí medzi najpredávanejšie šampóny proti vypadávaniu vlasov. Obsahujú kofeinový komplex, ktorý sa skladá z kofeínu, zinku a niacínu. Tento komplex rieši problémy s vypadávaním vlasov spôsobené genetickou predispozíciou, tzv. androgénna alopécia, ktorá postihuje častejšiu mužov ako ženy.

O vplyve kofeínu na rast vlasov sa nie len dlhodobo diskutuje, ale existuje niekoľko relevantných štúdií, ktoré potvrdili jeho účinok. Podporuje rast vlasov tým, že stimuluje vlasové folikuly a dodáva im energiu. Kozmetika Plantur a Alpecin obsahuje kofeín postačujúci na 24 hodín, preto je potrebné ho dopĺňať každý deň. Ak si nechcete umývať vlasy každý deň, môžete šampón nahradiť tonikom.

Preukázateľné výsledky zníženie vypadávania a rednutia vlasov má aj niacín. O celkové zlepšenie zdravia vlasovej pokožky sa stará zinok, ktorý má antimikrobiálny a protizápalový účinok, zmierňuje svrbenie, redukuje produkciu mazu, pôsobí proti lupinám a tým podporuje rast vlasov.

Je pre ženy lepší Alpecin alebo Plantur?

V recenziách sa najčastejšie objavujú negatíva spojené s Alpecinom kvôli typickej mužskej vôni a kvalite vlasov po umytí. Na rozdiel od vlasovej kozmetiky pre ženy, tieto šampóny neobsahujú zložky, po ktorých by boli vlasy jemné, lesklé, hladké a ľahko sa rozčesávali. Čo je problém najmä pri dlhších vlasoch.

Šampóny Plantur obsahujú kofeín a zinok a ďalšie zložky sa menia podľa typu vlasov a špecifickému problému, na ktorý sú určené.

Aký je rozdiel medzi Plantur 21 a 39?

Na problémy s vypadávaním vlasov, ktoré sú dedičné alebo sa objavujú v čase prechodu, je ideálny rad produktov Plantur 39, ktorý má podobný účinok ako Alpecin pre mužov. Pred menopauzou chráni vlasové korienky hormón estrogén, ale počas prechodu jeho množstvo klesá a zvyšuje sa hladina mužského hormónu, čoho následkom je aj vypadávanie a zhoršená kvality vlasov. Vlasy sú jemnejšie, rýchlejšie vypadávajú a pokožka hlavy začína presvitať. Kofeín v produktoch Plantur 39 zaisťuje energiu vlasovým korienkom a fytoflavanoidy, ktoré sa štruktúrou podobajú estrogénu, pokožku chránia a udržujú vlasy silné a zdravé.

Jednoducho môžeme povedať, že Plantur 39 je určený pre ženy po 40-tke a pri vypadávaní vlasov, ktoré je spôsobené hormonálnymi zmenami.

Plantur 21 je na každodenné používanie pri oslabených vlasoch, ktoré spôsobuje každodenný stres a slabá výživa vlasovej pokožky a korienkov. Okrem kofeínu, obsahuje vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú udržať vlasy zdravé a silné.

Vypadávanie vlasov

Plantur 21 #longhair

Za vypadávaním vlasov sa môže skrývať mnoho faktorov ako je každodenný stres, nezdravá strava, diéty a s tým spojený nedostatok vitamínov a minerálov či zvýšená športová intenzita. Ak máte problém s vypadávaním vlasov, ktorý nespôsobili hormonálne zmeny alebo dedičnosť, alebo si chcete nechať narásť silnejšie a dlhšie vlasy, je pre vás lepšiu voľbou Plantur 21.

Rad produktov na vlasy Plantur 21 obsahuje:

  • šampón,
  • booster – nahrádza šampón počas dní, kedy si vlasy neumývate,
  • balzam – uľahčuje rozčesávanie, posilňuje a vyhladzuje povrch vlasu.

Všetky produkty obsahujú aktívny kofein, ktorý dodáva vlasovým korienkom energiu a podporuje ich prirodzený rast a mikroživiny – zinok, horčík a vitamíny, niacín a biotín. Aby sa kofeín a aktívne látky dostali rýchlejšie do pokožky a prenikli aj cez mastnejšiu vrstvu, produkty obsahujú aj alkohol.

Vitamín B7 – Biotín

Jedným z príznakov nedostatku vitamínu B7, známeho aj pod názvom biotín, je práve vypadávanie vlasov. Biotín je dôležitý pre zdravie buniek a vlasových folikúl. Ak sú folikuly slabé alebo poškodené nedokážu udržať vlas. Okrem toho, dodáva vlasom keratín, ktorý je zodpovedný za štruktúru vlasu, jemnosť, pružnosť, rast a celkovú kvalitu.

Niacín – Vitamín B3

Vlasové folikuly sú citlivé a náchylné na poškodenie. Niacin zlepšuje celkový stav pokožky a vlasov, chráni ich pred poškodením, podporuje rast nových vlasov a zvyšuje objem. Aktívne sa stará o zdravie vlasovej pokožky, pomáha regulovať tvorbu kožného mazu a pôsobí proti zápalom.

Zinok

Zinok zohráva dôležitú úlohu pri raste a obnove poškodených vlasov, vplýva na celkové zdravie pokožky a pomáha udržiavať tvorbu kožného mazu pod kontrolou. Podľa niekoľkých štúdií je nedostatok zinku v organizme jedným z faktorov, ktoré stoja za vznikom alopecie.

Horčík

Horčík priamo vplýva na rast a udržanie vlasov tým, že ovplyvňuje produkciu folikúl a aj celkový cyklus rastu vlasov. Vo vlasovej pokožke sa môže usádzať nadmerné množstvo vápnika, ktoré bráni prekrvovaniu a prúdeniu živín ku vlasovým korienkom, ktoré kvôli tomu slabnú a upchávajú sa. Výsledkom je vypadávanie vlasov, lupiny či zápal. Horčík prirodzene znižuje hladinu vápnika bez porušenia a posúva ho ďalej do potrebných častí.

Kašmír

Šampón a balzam obsahujú aj kašmír, ktorý posilňuje, vyhladzuje a bráni v krepovatení vlasov. Má ľahkú textúru, takže zbytočne vlasy nezaťažuje, ale naopak, ich oživuje zvnútra a dodáva im lesk. Oba tieto produkty sú bez silikónov.

Dlhé, krásne a zdravé hnedé vlasy

Plantur 39

Rad produktov Plantur 39 bol špeciálne vyvinutý pre ženy po 40-tke, u ktorých je vypadávanie vlasov spôsobené hormonálnymi zmenami.

Okrem rôznych vitamínov a minerálov sa o krásu a hustotu vlasov stará aj hormón estrogén. Počas rôznych fáz života sa mení jeho hladina v tele - počas tehotenstva stúpa, pri menopauze zase klesá. Jeho nedostatok sa prejavuje nočným potením, apatiou, náladovosťou, návalmi horúčavy, zníženým libidom, problémami so spánkom, ale aj vypadávaním vlasov.

Estrogén chráni vlasové korienky a jeho nedostatkom sa skracuje rastová fáza vlasov, celkovo sa rast spomalí a postupne sa stávajú vlasy tenšími a slabšími. Hustota klesá a pokožka hlavy začína byť viditeľnejšia.

Kofeín v kozmetike Plantur pôsobí priamo na vlasové korienky, kde podporuje ich aktivitu a dodáva im energiu a dokáže predĺžiť jednotlivé fázy rastu. Aby boli výsledky dlhodobé, je potrebné dodávať pokožke kofeín každý deň. Počasd dní, kedy si vlasy neumývate, môžete nahradiť šampón tonikom. Produkty Plantur 39 obsahujú aj fytoflavonoidy. Tie v prírode ochraňujú rastliny a niektoré z nich sa svojou štruktúrou a účinkom podobajú ženským hormónom.

Produkty Plantur 39 môžete používať aj ako prevenciu.

Plantur 39 pre farbené a poškodené vlasy

Rad produktov na farbené a poškodené vlasy sa skladá zo šampónu a balzamu. Oba prípravky obsahujú kofeín, ktorý pôsobí na korienky vlasov a udržiava ich aktívne. Šampón dodá vlasovej pokožke potrebnú dávku kofeínu a výživy. Balzam vytvorí kofeinový nárazník, ktorý chráni pred vymytím výživných látok. Vyživujúca látka z avokáda, avokadín, posilňuje vlasy a chráni vlasovú pokožku.

Fyto-kofeínový šampón obsahuje aj pšeničný proteín, provitamín B5 a fytoflavonoidy z bieleho čaju.

  • Pšeničný proteín dokáže opravovať poškodené vlasové korienky, vlasy zjemňuje, hydratuje a dodáva im objem.
  • Provitamín B5, známejší pod názvom pantenol, dokáže preniknúť do hlbších vrstiev pokožky, kde udržuje hydratáciu. Okrem toho, vlasy vyživuje, zväčšuje objem a udržuje ich lesklé a hladké a práve vďaka nemu sa budú aj ľahšie rozčesávať.
  • Fytoflavonoidy posilňuju vlasovú pokožku, podporujú jej odolnosť a regeneráciu.

Máte jemné a lámavé vlasy?

Ak máte jemné a riedke vlasy, ktoré potrebujú posilniť, zastaviť vypadávanie a zväčšiť objem je tu Plantur 39 šampón a balzam špeciálne pre tento typ vlasov. Oba prípravky obsahujú kofeín a podobne, ako balzam pri farbených a poškodených vlasoch, aj tento vytvorí bariéru a ochráni pred vymytím aktívnych látok. Okrem kofeínu, niacínu a zinku, balzam obsahuje aj výživné látky z bieleho čaju, kukurice a pšeničného proteínu, ktorých úlohou je vyživiť a regenerovať vlasy a zabezpečiť ľahšie rozčesávanie.

Pre tie z nás, ktoré si neumyvajú vlasy každý deň, je tu tonikum Plantur 39 s fyto-kofeínovým extraktom. Jednoducho ho len nanesiete priamo na pokožku hlavy a vmasírujete.

Špeciálne na odstránenie žltých tónov z blond vlasov môžete používať Plantur 39 Color Silver a pre sýtejšiu hnedú farbu Color Brown.